Per 1 januari 2026 is een groot aantal regelingen gewijzigd. Mogelijk zijn deze wijzigingen nog niet doorgevoerd in de geconsolideerde tekst en ziet u nog een oude versie. Raadpleeg bij twijfel de bekendmaking.

Regeling tarieven Dienst Wegverkeer 2026

Toekomstige wijziging(en) voorzien met ingang van: 01-07-2026. Zie het wijzigingenoverzicht.
Geraadpleegd op 09-01-2026.
Geldend van 01-01-2026 t/m heden.

§ 1. Algemeen

Artikel 1. Begrippen regeling

Voor de toepassing van deze regeling gelden de begripsbepalingen van de Wegenverkeerswet 1994, het Besluit voertuigen, het Besluit erkenningen wegverkeer, het Kentekenreglement, de Regeling erkenningen wegverkeer en de Regeling voertuigen. Voorts wordt verstaan onder:

Artikel 2. Opbouw tarieven, munteenheid en wijze van betaling

  • 1 De tarieven zijn exclusief de bedragen voor de inschrijving in het kentekenregister en tenaamstelling en afgifte van kentekenbewijzen, en indien van toepassing exclusief BTW en eveneens exclusief bronbelastingen.

  • 2 De tarieven zijn weergegeven in euro.

  • 3 Bij betaling in contant geld aan de balie van de RDW, wordt het totaalbedrag afgerond op een veelvoud van € 0,05.

Artikel 3. Uurtarieven

Door de RDW worden, in het kader van de in deze regeling en Wet genoemde activiteiten, de volgende uurtarieven gehanteerd, tenzij anders vermeld:

  • a. uurtarief technisch medewerker: € 145,00;

  • b. uurtarief ICT-specialist: € 154,00;

  • c. junior technisch inspecteur: € 151,00;

  • d. technisch inspecteur: € 179,00

  • e. technisch specialist: € 199,00;

  • f. uurtarief administratieve medewerkers: € 121,00;

  • g. uurtarief consultancy/ projectmanagement: € 172,00.

Artikel 4. Kosten van derden

Indien sprake is van kosten van derden, voor zover niet in onderstaande tarieven opgenomen, worden deze, in aanvulling op de in deze regeling genoemde tarieven, in rekening gebracht.

Artikel 5. Werkzaamheden buiten de RDW-keuringslocaties

  • 1 Voor het uitvoeren van werkzaamheden buiten de RDW-keuringslocaties worden reis- en zo nodig verblijfkosten in rekening gebracht.

  • 2 Voor keuringen buiten een RDW-locatie door medewerkers van een RDW-keuringslocatie, worden voorrijkosten in rekening gebracht.

  • 3 Voor keuringen en andere werkzaamheden door technisch inspecteurs, technisch specialisten en technisch medewerkers van de RDW geldt dat onderscheid wordt gemaakt in afstand tot en boven een geografische straal van 225 kilometer vanaf de hoofdvestiging van de RDW te Zoetermeer dan wel een RDW-vestiging in het buitenland alsmede de wijze van vervoer.

  • 4 Indien sprake is van een programma waarbij meerdere technisch inspecteurs separaat werken, worden de kosten als bedoeld in het eerste lid per inspecteur in rekening gebracht.

Artikel 6. Bepaling van tijdstip van meting en restitutie

  • 1 Degene, aan wie een erkenning, bevoegdheid of handelaarskenteken als bedoeld in de Wet, de Wet Personenvervoer 2000 dan wel Arbeidstijdenwet is verleend, dan wel gebruik maakt van een beveiligde aansluiting en wiens erkenning, bevoegdheid of beveiligingsmaatregel niet is ingetrokken of op eigen verzoek is beëindigd op 1 januari 2026, is voor de instandhouding van een erkenning, bevoegdheid het geldende toezicht tarief verschuldigd.

  • 2 Indien een erkenning of bevoegdheid wordt geschorst, tijdelijk of voor onbepaalde tijd wordt ingetrokken, dan wel wordt beëindigd op eigen verzoek, vindt geen restitutie plaats voor het nog resterende deel van het kalenderjaar.

  • 3 Indien een abonnement als bedoeld in deze regeling geschorst, tijdelijk of definitief wordt ingetrokken, dan wel wordt beëindigd op eigen verzoek, vindt geen restitutie plaats voor het nog resterende aantal maanden van het abonnement.

  • 4 Degene die op grond van hoofdstuk III van de Wet aan toezicht is onderworpen en wiens goedkeuring niet is ingetrokken of op eigen verzoek is beëindigd op 1 januari 2026, is voor de instandhouding van de goedkeuring het geldende toezicht tarief verschuldigd. Het bepaalde in het tweede lid is van overeenkomstige toepassing.

Artikel 7. Wijziging in producten

Indien gedurende het van kracht zijn van deze regeling nieuwe dan wel gewijzigde producten ontstaan, die niet in deze regeling zijn opgenomen, is het bepaalde in artikel 3 tot en met 5 van toepassing.

Artikel 8. Tarief bij niet verschijnen keuringsstations

  • 1 Indien de aanvrager van een keuring op een keuringstation niet verschijnt op de met de RDW afgesproken tijd en plaats, of indien een niet geheel keuringsgeschikt voertuig ter keuring wordt aangeboden waardoor niet tot keuring wordt overgegaan, dan wordt het voor de aangevraagde keuring vastgestelde tarief in rekening gebracht.

  • 2 Het eerste lid is niet van toepassing indien door de keuringslocaties van de RDW uiterlijk 24 uur vóór de afgesproken tijd bericht van verhindering is ontvangen.

Artikel 9. Tarief centrale servicenummer RDW

Degene, die gebruik maakt van de 088 servicenummers is hiervoor het lokale tarief verschuldigd.

§ 2. Bijlagen

Artikel 10. Tarieven Bijlage I, erkenningen, bevoegdheden en toezicht

  • 1 De tarieven met betrekking tot de aanvraag van en het toezicht op erkenningen en bevoegdheden, de diensten en producten ten behoeve van het gebruik en het toezicht op erkenningen en bevoegdheden als bedoeld in artikel 1 van deze regeling zijn vermeld in Bijlage I.

  • 2 Voor de erkenninghouder goedkeuring wijziging voertuigen die tevens in het bezit is van een geldige door de RDW op grond van de Wet verleende typegoedkeuring geldt het jaarlijkse instandhoudingstarief van deze erkenning niet.

Artikel 11. Tarieven Bijlage II, individuele keuringen en onderzoeken

De tarieven met betrekking tot de individuele keuringen, kentekenonderzoeken, periodieke keuringen en ADR-keuringen zijn vermeld in Bijlage II.

Artikel 12. Tarieven Bijlage III, IV en V, type- en individuele goedkeuringen, en keuringen en testen ten behoeve van de goedkeuringen alsmede gebruik van Testcentrum Lelystad

  • 1 De tarieven met betrekking tot de typegoedkeuringen en individuele goedkeuringen zijn vermeld in Bijlage III en IV.

  • 2 De tarieven met betrekking tot het gebruik van het Testcentrum Lelystad zijn vermeld in Bijlage V.

  • 3 Onverminderd het bepaalde in het eerste en tweede lid is het bepaalde in artikel 3 en 4 alsmede het bepaalde in § 3 van deze regeling van toepassing.

Artikel 13. Tarieven Bijlage VI, Ontheffingen en vergunningen

De tarieven met betrekking tot ontheffingen en daarvoor benodigde documenten alsmede voor het voorbereiden en monitoren van vergunningen zijn vermeld in Bijlage VI.

Artikel 14. Tarieven Bijlage VII, Inschrijving, tenaamstelling en schorsing, kenteken-, rij- en registratiebewijzen alsmede registratie en afgifte vliegbewijzen onbemande luchtvaartuigen

De tarieven met betrekking tot aanvragen inschrijving in het kentekenregister en tenaamstelling, kentekenbewijzen, rijbewijzen, registratiebewijzen en schorsing tenaamstelling in het kentekenregister alsmede verval tenaamstelling in het kentekenregister, zijn vermeld in bijlage VII.

Artikel 15. Tarieven Bijlage VIII, Gegevensverstrekking en Kennisnemingen

De tarieven voor de gegevensverstrekking uit de RDW-registers zijn opgenomen in Bijlage VIII.

§ 3. Bijzondere bepalingen Europese en, nationale type- en individuele goedkeuringen

Artikel 16. Testwerkzaamheden typegoedkeuring en individuele goedkeuring

Het tarief van een test/keuring is opgebouwd uit drie componenten:

  • 1. De uitvoering van de test alsmede de rapportage van de test op basis van het technisch uurtarief;

  • 2. De administratieve kosten op basis van een stuks tarief;

  • 3. Een toeslag voor het gebruik van de faciliteiten, indien van toepassing, op basis van het betreffende uurtarief;

  • 4. Een toeslag van 15% op de in artikel 3 vermeldde tarieven ingeval van testen in het kader van het toezicht op emissie van gebruikte voertuigen.

Artikel 17. Reis- en verblijfkosten

De reis- en verblijfkosten als bedoeld in artikel 5, eerste en derde lid zijn als volgt opgebouwd:

  • a. reiskosten:

    • 1°. per auto tot en met 225 km, of

    • 2°. per auto vanaf 226 km of meer, en

    • 3°. bij een andere wijze van vervoer, de daadwerkelijk gemaakte reiskosten

  • b. een uurtarief tijdens reisuren;

  • c. verblijfskosten op basis van daadwerkelijk gemaakte kosten;

  • d. indien van toepassing 50% van het uurtarief technisch inspecteurs als bedoeld in artikel 3 onder c tot en met f, voor verblijfskosten in het weekend en tijdens feestdagen met een maximum van 8 uur.

Artikel 18. Werkzaamheden na 18.00 uur

Indien de werkzaamheden op verzoek van de aanvrager worden verricht tussen 18.00 uur en 07.00 uur, wordt een toeslag van 100% op basis van het uurtarief als bedoeld in artikel 3, onder c tot en met f berekend. Dit geldt tevens voor de werkzaamheden die worden verricht in het weekend en op feestdagen.

Artikel 19. Meer/minder testen

  • 1 De tarieven vermeld in Bijlage III en IV zijn van toepassing op de desbetreffende producten waarbij elk onderdeel van de test eenmalig wordt uitgevoerd.

  • 2 Extra (deel-)testen worden aan de hand van het uurtarief aan de rekening toegevoegd.

  • 3 Voor testen waar een significant deel van de test achterwege kan worden gelaten zal het tarief dienovereenkomstig worden verlaagd.

Artikel 20. Reductie typegoedkeuring

  • 1 Bij aanvullingen van typegoedkeuringen en certificaten die gelijktijdig worden uitgegeven op basis van één testresultaat, wordt een reductie op het tarief van de typegoedkeuring c.q. certificaat gegeven (W1 en W>1); hierbij geldt dat meerdere testen als één testresultaat worden beschouwd, mits de testen gelijktijdig worden uitgevoerd en het totaalresultaat van toepassing is op alle te wijzigen (type-)goedkeuringen c.q. certificaten.

  • 2 Indien een aanvrager op jaarbasis meer dan 200 soortgelijke aanvullingen van typegoedkeuringen en certificaten heeft aangevraagd wordt een generieke kortingsregeling naar kostendekkend niveau toegepast onder de volgende condities:

    • a. een juiste naleving van de in het contract tussen de aanvrager en RDW opgenomen criteria voor de staffelkorting en kwaliteitseisen;

    • b. de korting wordt eens per jaar achteraf door middel van een staffelkorting vastgesteld waarbij de korting zoals van toepassing op basis van de berekening en toetsing over 2025 in 2026 op de aanvragen van dat jaar worden verstrekt.

Artikel 21. Negatief resultaat

Voor een test met een negatief resultaat en eventueel een geweigerde (type) goedkeuring worden de desbetreffende tarieven in rekening gebracht.

Artikel 22. Berekening extra tijd

De vermelde tarieven zijn van toepassing onder de voorwaarde dat de RDW-medewerker in de gelegenheid wordt gesteld efficiënt te werken. Indien de werkzaamheden aanzienlijk langer duren dan de door de RDW vastgestelde norm tijd wordt extra tijd aan de hand van het uurtarief apart in rekening gebracht.

Artikel 23. Annulering

  • 1 Indien de aanvrager van een keuring of test niet verschijnt op de met de RDW afgesproken tijd en plaats dan wel op het Testcentrum Lelystad, of indien een niet geheel keuringsgeschikt voertuig ter keuring wordt aangeboden waardoor niet tot keuring of test wordt overgegaan, wordt het voor de aangevraagde keuring of test vastgestelde tarief dan wel het tarief voor de gereserveerde capaciteit in rekening gebracht.

  • 2 Het eerste lid is niet van toepassing indien:

    • a. door het Testcentrum Lelystad twee werkdagen vóór de afgesproken tijd bericht van verhindering is ontvangen ingeval van een individuele goedkeuring;

    • b. door de RDW uiterlijk dertig werkdagen vóór de afgesproken tijd bericht van verhindering is ontvangen ingeval van een typegoedkeuring dan wel annulering van een huurovereenkomst. In deze gevallen wordt het tarief administratiekosten als bedoeld in bijlage III, onder Algemeen dan wel bijlage V als het om afspraken voor het Testcentrum Lelystad gaat, in rekening gebracht;

    • c. door de RDW niet eerder dan dertig maar uiterlijk twee werkdagen vóór de afgesproken tijd bericht van verhindering is ontvangen ingeval van een typegoedkeuring dan wel annulering van een huurovereenkomst. In deze gevallen wordt 50% van het voor de aangevraagde keuring of test vastgestelde tarief dan wel het tarief voor de gereserveerde capaciteit in rekening gebracht.

  • 3 Ingeval van annulering van een afspraak in het kader van toezicht als bedoeld in bijlage III worden de kosten als bedoeld in artikel 3 en 5, eerste lid alsmede de administratiekosten als bedoeld in bijlage III, onder Algemeen, in rekening gebracht.

§ 4. Overgangs- en slotbepalingen

Artikel 24. Overgangsbepaling

  • 1 Voor aanvragen waarvoor de tarieven en bedragen zijn vastgesteld in deze regeling en die zijn ingediend vóór de datum van inwerkingtreding van deze regeling, is het tarief zoals geldend op datum aanvraag van toepassing.

  • 2 In afwijking van het eerste lid geldt dat voor werkzaamheden als bedoeld in § 3 van deze regeling alsmede het toezicht typegoedkeuringen en individuele goedkeuringen als bedoeld in Bijlage III en IV het tarief zoals geldend op datum van uitvoering van de werkzaamheden.

Artikel 26. Inwerkingtreding

  • 1 Deze regeling treedt in werking met ingang van 1 januari 2026.

  • 2 Met ingang van 1 juli 2026 vervalt in bijlage VII. Onder Inschrijvingen in het kentekenregister, tenaamstelling en afgifte kentekencards de rij:

    Inschrijving en tenaamstelling in gebruik zijnde bijzondere bromfietsen

    STK

    18,00

Artikel 27. Citeertitel

Deze regeling wordt aangehaald als: Regeling tarieven Dienst Wegverkeer 2026.

Deze regeling wordt met Bijlagen, Legenda en toelichting in de Staatscourant geplaatst.

De directie van de RDW,

J. Woudstra

Algemeen Directeur

Bijlage I. Aanvraag en toezicht erkenningen, bevoegdheden en handelaarskentekens

Omschrijving

Eenheid

Tarief 2026

in euro (€)

Aanvragen erkenningen en bevoegdheden

   

Basiserkenning

STK

44,55

Annulering aanvraag erkenning(en) specifieke handelingen

STK

53,70

Erkenning gasinstallatie

KI

452,15

Erkenning APK

KI

526,25

Erkenning BCT (Boordcomputer Taxi)

WP /MAE

492,00

Inrichtingen bij mobiele activeringseenheid

STK

145,00

Erkenning TA (tachograaf)

WP

351,50

Erkenning bedrijfsvoorraad, BV

VE

246,00

Erkenning Handelaarskenteken, HKB

STK

246,00

Erkenning demontage ORAD

VE

246,00

Erkenning export, OREH

VE

246,00

Erkenning inschrijving zonder onderzoek

VE

246,00

Erkenning inschrijving met onderzoek

VE

246,00

Erkenning tenaamstellen voertuigen bedrijfsvoorraad of importeursvoorraad

VE

246,00

Erkenning tenaamstelling voertuigen voor derden, Kentekenloket

VE

1.891,00

Aanvraag registratie als EETS-aanbieder

VE/ NVE

8.474,00

Erkenning voorbehoud en verplichtingen

VE

69,50

Erkenning kentekenplaatfabrikant

Productielocatie

488,50

Erkenning lamineerder

Productielocatie

488,50

Erkenning foliefabrikant

Productielocatie

488,50

Erkenning Wijziging goedkeuring voertuigen

(WGV)

WP

Uurtarieven artikel 3

Verklaring van overeenstemming t.b.v. WGV

STK

205,00

Erkenning als installateur of reparateur van een Tachograaf, als bedoeld in de Binnenvaartregeling

STK

Uurtarieven artikel 3

Bevoegdheidspas APK-keurmeester. Lpg-technicus en tachograaftechnicus

STK

15,00

Variabele (toezicht) kosten

   

Afmelding gasinstallatie

STK

6,50

Afmelding gasinstallatie (via rdw.nl)

STK

7,10

Herkeuring in beroep APK (klacht)

STK

57,50

Afmelding APK, bij goedkeuring

STK

4,60

Afmelding APK, bij goedkeuring (via rdw.nl)

STK

5,20

Oproepbrief APK-mailing

STK

0,75

Vermeend onterechte goedkeuring APK

STK

57,50

Afmelding TA

STK

6,50

Afmelding TA (via rdw.nl)

STK

7,10

Melding demontage (ORAD)

STK

3,85

Melding demontage (via rdw.nl)

STK

4,20

Aanvraag kenteken bij erkenning inschrijving zonder onderzoek (via provider)

STK

0,30

Aanvraag kenteken bij erkenning inschrijving zonder onderzoek, indien gedaan via de RDW-website (RDW.nl)

STK

1,50

Tenaamstelling bij erkenning tenaamstellen voertuigen voor derden, exclusief identiteitsvaststelling en administratieve handelingen

STK

7,85

Maximaal tarief (inclusief BTW) dat een erkenninghouder voor een tenaamstelling aan de aanvrager in rekening mag brengen voor identiteitsvaststelling en administratieve handelingen

STK

5,25

Optioneel: card voor voertuig in bedrijfsvoorraad

STK

4,00

Tenaamstelling erkenning tenaamstellen bedrijfsvoorraad of importeursvoorraad

STK

3,85

Tenaamstelling erkenning tenaamstellen bedrijfsvoorraad of importeursvoorraad (via rdw.nl)

STK

4,20

Melding ED

STK

11,60

Melding ED (via rdw.nl)

STK

12,00

Melding OREH

STK

11,60

Melding OREH (via rdw.nl)

STK

12,00

Schorsing tenaamstelling bij een erkend bedrijf (exclusief identiteitsvaststelling en administratieve handelingen)

STK

7,85

Maximaal tarief (inclusief BTW) dat een erkenninghouder voor een schorsing aan de aanvrager in rekening mag brengen voor identiteitsvaststelling en administratieve handelingen

Inschrijving

7,10

Kampeerwagens en voertuig licht jonger dan 15 jaar voor de duur van 1 jaar

Inschrijving

80,95

Kampeerwagens en voertuig licht, jonger dan 15 jaar voor de duur van 2 jaar

Inschrijving

110,05

Kampeerwagens en voertuig licht, jonger dan 15 jaar voor de duur van 3 jaar

Inschrijving

139,15

Kampeerwagens en voertuig licht ouder dan 15 jaar en voertuig zwaar en motorfietsen, voor de duur van 1 jaar

Inschrijving

22,00

Kampeerwagens en voertuig licht ouder dan 15 jaar, en voertuig zwaar en motorfietsen, voor de duur van 2 jaar

Inschrijving

51,10

Kampeerwagens en voertuig licht ouder dan 15 jaar en voertuig zwaar en motorfietsen, voor de duur van 3 jaar

Inschrijving

80,20

Brom-, bijzondere brom- of snorfiets en voertuig LRV voor de duur van 1 jaar

Inschrijving

6,30

Brom-, bijzondere brom- of snorfiets en voertuig LRV voor de duur van 2 jaar

Inschrijving

19,70

Brom-, bijzondere brom- of snorfiets en voertuig LRV voor de duur van 3 jaar

Inschrijving

33,10

Vernieuwing schorsing voor 1 jaar op of binnen 6 weken vóór de laatste dag waarop een eerdere schorsing van de tenaamstelling van kracht is

Inschrijving

22,00

Vernieuwing schorsing voor 2 jaar op of binnen 6 weken vóór de laatste dag waarop een eerdere schorsing van de tenaamstelling van kracht is

Inschrijving

51,10

Vernieuwing schorsing voor 3 jaar op of binnen 6 weken vóór de laatste dag waarop een eerdere schorsing van de tenaamstelling van kracht is

Inschrijving

80,20

Schorsing zesde en volgende motorrijtuig of aanhangwagen /oplegger ouder dan 15 jaar van dezelfde eigenaar/ houder, mits er 5 betaalde actuele schorsingen staan geregistreerd

Inschrijving

0,00

Vaste (instandhouding) kosten

   

Instandhouding basiserkenning

STK

36,80

Instandhouding erkenning gasinstallatie

Keuringsruimte

267,50

Instandhouding erkenning APK

KI

267,50

Instandhouding erkenning BCT

WP /MAE

239,50

Instandhouding erkenning TA (tachograaf)

WP

218,00

Instandhouding inrichtingen bij MAE

Inrichting

145,00

Instandhouding erkenning BV

VE

125,00

Instandhouding erkenning handelaarskenteken

VE

125,00

Instandhouding erkenning demontage ORAD

VE

125,00

Instandhouding erkenning export OREH

VE

125,00

Instandhouding erkenning inschrijving zonder onderzoek

VE

125,00

Instandhouding erkenning inschrijving met onderzoek

VE

125,00

Instandhouding erkenning tenaamstellen voertuigen bedrijfsvoorraad en importeursvoorraad

VE

125,00

Instandhouding erkenning voorbehoud en verplichtingen

VE

355,50

Instandhouding erkenning tenaamstelling voertuigen voor derden

VE

1.956,00

Jaarlijks onderzoek EETS-aanbieder

VE/ NVE

8.474,0

Instandhouding erkenning kentekenplaatfabrikant

Productielocatie

524,00

Instandhouding erkenning foliefabrikant

Productielocatie

524,00

Instandhouding erkenning lamineerder

Productielocatie

524,00

Instandhoudingskosten erkenning goedkeuring wijziging voertuigen (GWV)

WP

1.019,00

Erkenning GWV reiskosten per auto tot en met 225 km

Autoreis

148,00

Erkenning GWV reiskosten auto van 226 km of meer

Autoreis

415,00

Erkenning GWV reisuren

Uur

179,00

Erkenning GWV verblijfskosten

Persoon

Daadwerkelijke kosten

Algemeen

   

Aanvraag wijziging/ overname erkenning

VE/WP/KI/MAE/

Keuringsruimte/

productielocatie

86,50

Instandhouding datacommunicatie met de RDW via een beveiligde aansluiting (certificaat) exclusief verzendkosten per post

VE/ WP/KI/MAE

Keuringsruimte/

productielocatie

25,25

Bezoekkosten in kader van naleven erkenningsverplichtingen bij aanvraag, wijziging /overname erkenningen, exclusief vloermeting

BEZOEK

145,00

Bezoekkosten in kader van naleven erkenningsverplichtingen bij aanvraag, wijziging /overname erkenningen, inclusief vloermeting

BEZOEK

217,50

Aanvraag verklaring keurmeester

STK

66,00

Tweede, volgende of vervangende dienstenpas

STK

27,50

Overzicht bedrijfsvoorraad actueel basis

STK

0,00

Overzicht bedrijfsvoorraad actueel uitgebreid

STK

5,70

Overzicht bedrijfsvoorraad historisch

STK

5,70

Overzicht importeursvoorraad

STK

5,70

Bijlage II. Keuringen en onderzoeken individuele voertuigen

Omschrijving

Eenheid

Tarief 2026

in euro (€)

Algemeen

   

Controlekeuring schadevoertuig (artikel 106 van de Wet)

STK

42,00

Controlekeuring

STK

42,00

Zichtkeuring

STK

18,00

Voorrijkosten keuren aan huis

BEZOEK

145,00

Identiteitsonderzoeken

   

Identificatie voertuig licht

STK

58,50

Identificatie voertuig zwaar

STK

120,00

Identificatie LRV

STK

120,00

Nader identiteitsonderzoek VIN eenvoudig

STK

59,00

Nader identiteitsonderzoek t.b.v. toekomstige keuring

STK

145,00

Vervolgonderzoek uitgebreid VIN fiets, brom- bijzondere brom- en snorfiets en lichte aanhangwagens

STK

220,00

Vervolgonderzoek uitgebreid VIN voertuig licht, zwaar, LRV en overig

STK

375,00

(her) inslag VIN

STK

59,00

Kentekenonderzoeken ten behoeve van inschrijving

   

Verklaring van geen bezwaar

STK

53,50

COP/CEMT Document

STK

19,50

Inschrijving in het kentekenregister zonder tenaamstelling op grond van art. 21 Kentekenreglement bij RDW-locatie

STK

19,45

Vervangend goedkeuringsbewijs taxi

STK

19,50

Eerste Keuring Taxi

STK

47,75

Afgifte certificaat in het kader van Kaderverordening 2018/858

STK

72,50

CO2-emissies zware aanhangwagens 2022-1362

STK

72,50

Beoordeling gebruiksdoel voertuig licht

STK

64,00

Beoordeling gebruiksdoel zwaar

STK

110,00

Beoordeling gebruiksdoel LRV

STK

110,00

Beoordeling goedkeuring minder dan 5 aspecten voertuig licht

STK

36,50

Beoordeling goedkeuring 5–9 aspecten voertuig licht

STK

72,50

Beoordeling goedkeuring 10–14 aspecten voertuig licht

STK

110,00

Beoordeling goedkeuring 15–19 aspecten voertuig licht

STK

145,00

Beoordeling goedkeuring 20–24 aspecten voertuig licht

STK

182,00

Beoordeling goedkeuring 25 of meer aspecten voertuig licht

STK

220,00

Beoordeling goedkeuring minder dan 5 aspecten voertuig zwaar

STK

36,50

Beoordeling goedkeuring 5–9 aspecten voertuig zwaar

STK

72,50

Beoordeling goedkeuring 10–14 aspecten voertuig zwaar

STK

110,00

Beoordeling goedkeuring 15–19 aspecten voertuig zwaar

STK

145,00

Beoordeling goedkeuring 20–24 aspecten voertuig zwaar

STK

182,00

Beoordeling goedkeuring 25 of meer aspecten voertuig zwaar

STK

220,00

Beoordeling goedkeuring minder dan 5 aspecten voertuig LRV

STK

36,50

Beoordeling goedkeuring 5–9 aspecten voertuig LRV

STK

72,50

Beoordeling goedkeuring 10–14 aspecten voertuig LRV

STK

110,00

Beoordeling goedkeuring 15–19 aspecten voertuig LRV

STK

145,00

Beoordeling goedkeuring 20–24 aspecten voertuig LRV

STK

182,00

Beoordeling goedkeuring 25 of meer aspecten voertuig LRV

STK

220,00

Her inschrijving voertuig licht

STK

88,00

Her inschrijving voertuig zwaar en LRV

STK

182,00

Schadekeuring voertuig licht

STK

59,00

Schadekeuring voertuig zwaar en LRV

STK

145,00

Periodieke keuringen

   

Vervangend keuringsbewijs

STK

19,50

Periodieke keuring voertuig licht

STK

83,00

Periodieke keuring voertuig zwaar LRV

STK

158,50

Periodieke keuring bus, < 20 zitplaatsen

STK

99,00

Periodieke keuring bus, 20 tot en met 41 zitplaatsen

STK

179,50

Periodieke keuring bus, > 41 zitplaatsen

STK

238,00

ADR-voertuigen

   

ADR-document

STK

19,50

ADR-certificaat

STK

186,00

Afgifte CEOC-verklaring van ADR-tank(voertuig)

STK

186,00

Voorlopig ADR-keuringsdocument (12 weken geldig)

STK

19,50

Afgifte individueel ADR-inspectierapport van periodieke dichtheidsbeproeving bij een erkend bedrijf

STK

152,00

Afgifte individueel vervangend document in verband met vermissing, onleesbaarheid of een vol document

STK

19,50

Periodieke Keuring ADR-voertuig licht

STK

106,00

Periodieke Keuring ADR-voertuig zwaar

STK

187,50

Periodieke keuring hitte werende bekleding lpg-tanks

STK

89,00

Dierenvervoer

   

Keuring van een vaartuig voor het vervoer van levende dieren

STK

158,50

Keuring van een wegvoertuig voor her vervoer van levende dieren naar aanleiding van een schorsing

STK

42,00

Keuring vervoer pluimvee en pelsdieren (basis)

STK

120,00

Vervangend certificaat voor het vervoer van levende dieren

STK

19,50

Basiskeuring vervoer levende dieren, voertuig licht

STK

120,00

Keuring van een wegvoertuig voor het vervoer van levende dieren

STK

120,00

Keuring vervoer vee, categorie: eenhoevig, geiten, runderen, schapen en varkens, voertuig licht en zwaar (uitgebreid)

STK

214,00

Bijlage III. Typegoedkeuringen en individuele goedkeuringen, inclusief toezicht

Omschrijving

Eenheid

Tarief 2026

in euro (€)

Algemeen

   

Reiskosten per auto tot en met 225 km

Autoreis

148,00

Reiskosten per auto vanaf 226 km of meer

Autoreis

415,00

Reiskosten andere wijze van vervoer

Persoon

Daadwerkelijke kosten

Reisuren Junior technisch inspecteur

Uur

151,00

Reisuren Technisch inspecteur

Uur

179,00

Reisuren Technisch specialist

Uur

199,00

Verblijfskosten

Persoon

Daadwerkelijke kosten

Administratiekosten Testen voor Europese Goedkeuring en Typegoedkeuringen

STK

90,00

Administratiekosten Testen voor ADR, Koelvoertuigen en Individuele Goedkeuring

STK

58,00

Waarmerken van documenten

STK

17,50

Gebruik apparatuur

Test/ keuring

78,00

Actualiseren typegoedkeuring nationaal getrokken voertuig abonnement per type

STK

206,00

Actualiseren typegoedkeuring nationaal getrokken voertuig abonnement per variant

STK

50,50

Actualiseren typegoedkeuring nationaal getrokken voertuig abonnement per type korting

STK

67,50

Actualiseren typegoedkeuring nationaal getrokken voertuig abonnement per variant korting

STK

22,00

Toezicht typegoedkeuringen en individuele goedkeuringen

   

Beoordeling ten behoeve correctie/ aanvulling /revisie van een certificaat

STK

181,00

Beoordeling ten behoeve correctie/ aanvulling /revisie van een certificaat

W>1

90,00

Beoordeling t.b.v. aanvulling/ correctie/ revisie van een certificaat (klant specifiek)

STK

90,00

Verklaring flexibiliteitsregeling

STK

410,00

Beoordeling door TD uitgevoerd COP bezoek

STK

1.049,00

Aanvraag aanwijzing technische dienst

Uur

Artikel 3–5

Instandhouding COP Europa

STK

1.019,00

Instandhouding COP overige landen

STK

1.498,00

Jaarlijkse instandhouding TD klein

STK

4.241,00

Jaarlijkse instandhouding TD groot

STK

7.068,00

Typegoedkeuringsverklaring

STK

431,00

Typegoedkeuringsverklaring aanvulling/correctie aangeleverd

STK

343,00

Europese Individuele Goedkeuring

STK

436,00

Europese Individuele Goedkeuring aanvulling/correctie

STK

347,00

Nieuwe HDVCO2 licentie

STK

205,00

Extensie/ Correctie HDVCO2 licentie

STK

163,00

Typegoedkeuringen en individuele goedkeuringen

   

WMI-code

STK

259,00

Certificaten, (T)GK en verklaringen (nationaal & EG/ ECE) aanvulling/ correctie aangeleverd

W1 / Wel V

347,00

Certificaten, (T)GK en verklaringen (nationaal & EG/ ECE) nieuw aangeleverd

Wel V

436,00

Certificaten Cybersecurity/ ALKS, (T)GK en verklaringen (nationaal & EG/ ECE) nieuw aangeleverd

W1 / Wel V

2.801,00

Certificaten Cybersecurity/ ALKS, (T)GK en verklaringen (nationaal & EG/ ECE) aanvulling/correctie aangeleverd

Wel V

2.233,00

Certificaten Software Updates, (T)GK en verklaringen (nationaal & EG/ ECE) nieuw aangeleverd

W1 / Wel V

1.401,00

Certificaten Software Updates, (T)GK en verklaringen (nationaal & EG/ ECE) aanvulling/ correctie aangeleverd

Wel V

1.115,00

Certificaten, T(GK) en verklaringen (nationaal & EG/ ECE) administratieve wijziging

STK

29,00

Certificaten verlichting combi unit >1

W>1

134,00

Goedkeuring volgens Wet Personenvervoer 2000 (Bus, Wegtrein, Taxi, OV-auto)

Uur

Artikel 3,c t/m f en 17

Goedkeuring voertuig voor speciaal doeleinde (ambulance, voertuig ingericht voor gehandicapte)

Uur

Artikel 3,c t/m f en 17

Verklaring van overeenstemming

STK

205,00

Jaarlijkse kosten typegoedkeuring Taiwan

Fabrikant

3909,00

CEMT-verklaring

STK

19,50

Volledigheid dossiercontrole en check testresultaten typegoedkeuring EG-voertuig (eenvoudig)

STK

789,00

Volledigheid dossiercontrole en check testresultaten typegoedkeuring EG-voertuig aanvulling/correctie (eenvoudig)

STK

394,00

Volledigheid dossiercontrole en check testresultaten typegoedkeuring EG-voertuig (complex)

STK

1.578,00

Volledigheid dossiercontrole en check testresultaten typegoedkeuring EG-voertuig aanvulling/correctie (complex)

STK

789,00

Nationale typegoedkeuring

   

Aanvraag typegoedkeuring

Uur

Artikel 3,c t/m f en 17

Instandhouding COP

STK

1.019,00

Periodiek toezicht op de typegoedkeuring

Uur

Artikel 3, c t/m f en 17

Steekproefsgewijs toezicht op de typegoedkeuring

Uur

Artikel 3, c t/m f en 17

Koelvoertuigen

   

Afgifte certificaat ATP/VWS koelvoertuig

STK

186,00

Typegoedkeuring ATP-koelvoertuig afgifte certificaat voorlopig

STK

19,50

Typegoedkeuring ATP/VWA/koelvoertuig afgifte certificaat wijziging

STK <=5

134,00

Typegoedkeuring ATP/VWA/koelvoertuig afgifte certificaat wijziging

STK >5

66,00

ADR

   

Typegoedkeuring ADR

STK

458,00

Wijziging/aanvulling van ADR-typegoedkeuring

STK

282,00

Wijziging ADR-certificaat

Uur

131,00

Binnenvaartregeling (tachografen Rijnvaart)

   

Indien de keuring plaatsvindt door het beproevingslaboratorium van de RDW te Lelystad of op de door de aanvrager gewenste locatie

Uur

Artikel 3, c t/m f en 17

Goedkeuring prototypen (Artikel 2 lid 4, onderdeel b, juncto artikel 45 van Verordening (EU) nr. 2018/858.

   

Behandeling en monitoring aanvragen prototypen

Uur

Artikel 3, c t/m f en 17

Bijlage IV. Testen en keuren ten behoeve van goedkeuring voertuigen

Omschrijving

Eenheid

Tarief 2026

in euro (€)

Verschroten band / klaarmaken voor Transport

Stuk

60,00

Bandentest rolweerstand C1

Test/ keuring

1.062,00

Bandentest rolweerstand C2

Test/ keuring

1.369,00

Bandentest rolweerstandsbank C3

Test/ keuring

2.209,00

Rolweerstandsbank alignment test C1/C2 (per batch van 20 testen)

Test/ keuring

18.600,00

Rolweerstandsbank alignment test C3 (per batch van 20 testen)

Test/ keuring

34.960,00

Geluidtest C1/ C2

Test/ keuring

1.649,00

Geluidtest C3

Test/ keuring

2.637,00

Wetgrip bandentest C1/ C2

Test/ keuring

2.181,00

Wetgrip bandentest C3

Test/ keuring

3.104,00

Wetgrip worn tyre bandentest C1

Test/ keuring

2.360,00

Individuele goedkeuring speciaal elektrisch aangedreven brom/ snorfiets

Test/ keuring

421,00

Individuele goedkeuring speciaal brom/ snorfiets aangedreven door fossiele brandstof

Test/ keuring

493,00

Individuele goedkeuring speciaal invoer voertuigcategorie M1 /N1 tot en met bouwjaar 2023

Test/ keuring

1.128,00

Individuele goedkeuring speciaal invoer voertuigcategorie L3e

Test/ keuring

871,00

Individuele goedkeuring speciaal wijziging wielbasis

Test/ keuring

562,00

Individuele goedkeuring speciaal eigenbouw motorfiets

Test/ keuring

879,00

Individuele goedkeuring speciaal invoer voertuigcategorie M1 /N1 vanaf bouwjaar 2024

Test/ keuring

1.986,00

Individuele goedkeuring speciaal bedrijfsauto >3.500KG (N2)

Test/ keuring

1.986,00

Individuele goedkeuring speciaal Trike

Test/ keuring

1.383,00

Individuele goedkeuring speciaal Zijspan

Test/ keuring

1.093,00

Individuele goedkeuring speciaal verhoging aanhangergewicht

Test/ keuring

1.003,00

Controlekeuring individuele goedkeuring speciaal elektrisch aangedreven brom-/ snorfiets

Test /keuring

289,00

Controlekeuring individuele goedkeuring speciaal brom/ snorfiets aangedreven door fossiele brandstof

Test/ keuring

372,00

Controlekeuring individuele goedkeuring speciaal invoer voertuigcategorie M1 /N1

Test/ keuring

650,00

Controlekeuring individuele goedkeuring speciaal invoer voertuigcategorie L3e

Test/ keuring

522,00

Controlekeuring individuele goedkeuring speciaal wijziging wielbasis

Test/ keuring

330,00

Controlekeuring individuele goedkeuring speciaal eigenbouw motorfiets

Test/ keuring

509,00

Controlekeuring Individuele goedkeuring speciaal invoer voertuigcategorie M1 /N1 vanaf bouwjaar 2024

Test/ keuring

765,00

Controlekeuring Individuele goedkeuring speciaal bedrijfsauto >3.500KG (N2)

Test/ keuring

765,00

Controlekeuring Individuele goedkeuring speciaal Trike

Test/ keuring

508,00

Controlekeuring Individuele goedkeuring speciaal Zijspan

Test/ keuring

508,00

Controlekeuring Individuele goedkeuring speciaal verhoging aanhangergewicht

Test/ keuring

628,00

Bijlage V. Gebruik RDW Testcentrum (Lelystad)

Omschrijving

Eenheid

Tarief 2026

in euro (€)

RDW Testcentrum

   

Administratiekosten

STK

90,00

Gebruik testbaan

Uur

165,00

Gebruik baan parkeerremhelling

Uur

165,00

Gebruik geluidmeetvlakte baan

Uur

165,00

Gebruik geluidmeetvlakte apparatuur

Test/ keuring

78,00

Gebruik dynamische vlakte

Uur

500,00

Gebruik deelstrook dynamische vlakte

Uur

129,00

Gebruik stabiliteitsvlakte

Uur

228,00

Gebruik stabiliteitsvlakte segment gladde strook

Uur

228,00

Gebruik cirkelsegment stabiliteitsvlakte

Uur

228,00

Gebruik stabiliteitsvlakte lichte voertuigen

Uur

201,00

Gebruik baan aquaplaning

Uur

231,00

Gebruik ABS-baan

Uur

435,00

Gebruik 4x4-baan

Uur

208,00

Gebruik Wetgripbaan

Uur

355,00

Gebruik Kruispunt hoge snelheid

Uur

264,00

Gebruik RDW TC hal

Keuring

78,00

Gebruik RDW TC hal unit 1

Dag

232,00

Gebruik RDW TC hal unit 2

Dag

232,00

Gebruik RDW TC hal unit 3

Dag

253,00

Gebruik RDW TC hal unit 4

Dag

271,00

Gebruik RDW TC hal unit 5

Dag

288,00

Gebruik RDW TC hal unit 1

Maand

2.210,00

Gebruik RDW TC hal unit 2

Maand

2.210,00

Gebruik RDW TC hal unit 3

Maand

2.393,00

Gebruik RDW TC hal unit 4

Maand

2.572,00

Gebruik RDW TC hal unit 5

Maand

2.724,00

Gebruik RDW TC hal unit 1

Jaar

20.629,00

Gebruik RDW TC hal unit 2

Jaar

20.629,00

Gebruik RDW TC hal unit 3

Jaar

22.306,00

Gebruik RDW TC hal unit 4

Jaar

23.980,00

Gebruik RDW TC hal unit 5

Jaar

25.399,00

Gebruik kantoorruimte

Dag

95,00

Gebruik RDW TC voertuig

Dag

141,00

Gebruik RDW TC Aanhanger

Test/ keuring

31,00

Gebruik TCL-personeel toezicht

Uur

93,00

Kalibratie tijdmeetset

Kalibratie

780,00

Gebruik apparatuur

Test/ keuring

78,00

Gebruik wetgripcar

Test/ keuring

145,00

Gebruik wetgrip C3 car

Test/ keuring

617,00

Gebruik rolweerstandsbank C1

Test/ keuring

461,00

Gebruik rolweerstandsbank C2

Test/ keuring

768,00

Gebruik rolweerstandsbank C3

Test/ keuring

1.382,00

Gebruik stuurrobot voertuig licht

Test/ keuring

3.141,00

Gebruik stuurrobot voertuig zwaar

Test/ keuring

1.316,00

Gebruik PEMS-apparatuur

Test/ keuring

3.598,00

Gebruik Balloon car

Test/ keuring

585,00

Weekendtoeslag voor gebruik faciliteiten

Uur

199,00

Bijlage VI. Ontheffingen en vergunningen

Omschrijving

Eenheid

Tarief 2026

in euro (€)

Algemeen

   

Ontheffing landbouwvoertuigen (in mandaat, per wegbeheerder)

STK

30,00

Incidentele ontheffing exceptioneel

   

Annulering

STK

16,50

Buiten behandeling plaatsen aanvraag

STK

96,00

Afwijzing aanvraag (exclusief afdracht wegbeheerders)

STK

96,00

Bemiddeling bij aanvraag ontheffing gemeenten en provincies

Uur

Artikel 3

Ontheffing voor 1 of meer wegbeheerders incl. 1 route

STK

96,00

Afdracht per wegbeheerder incidentele ontheffing

STK

16,00

Ontheffing op verzoek politie

STK

315,00

Ontheffing voor specifieke doeleinden of opleiding

STK

132,00

Aantal routes (leeg)

STK

0,00

Verlenging incidentele ontheffing met 2 weken met een maximum van 12 weken

STK

57,75

Aantal routes (totaal 5 en route geldend tot aan de Nederlandse grens)

STK

57,75

Langlopende ontheffing exceptioneel

   

Langlopende ontheffing (jaarontheffing)

Kenteken

159,00

LZV

   

Aansluitroute LZV

STK

25,75

Basis Ontheffing LZV

STK

160,00

Incidentele ontheffing LZV en opleidingsontheffing LZV

STK

132,00

Ontheffing voertuigen met geautomatiseerde functies

   

Incidentele ontheffing

STK

379,00

Langlopende ontheffing

STK

379,00

Keuring en toelating voertuigen ten behoeve van ontheffing voertuigen met geautomatiseerde functies (artikel 2a Besluit ontheffingverlening exceptioneel vervoer)

Uur

Artikel 3 t/m 5

Onderzoek/ advieskosten ingeschakelde derden

STK

Werkelijke kosten

Ontheffing gerelateerde voertuigdocumenten

   

SERT-document nieuw

STK

90,00

SERT aanpassing/aanhangsel

STK

44,00

Ontheffingsattest

STK

114,00

Principeakkoord (Initieel keuringsadvies)

STK

47,00

Vergunningen ZRA (experimenteerwet)

   

Aanvraag vergunning

STK

1.030,00

RDW testen, onderzoeken en begeleiding

Uur

Artikel 3 en 17 en Bijlage IV

Advies door RDW ingeschakelde derde partijen

STK

Werkelijke kosten

Deskundigenrapporten

STK

Werkelijke kosten

Monitoring gebruik vergunning

Uur

Artikel 3 en 17

Bijlage VII. Inschrijving, tenaamstelling verval tenaamstelling en schorsing, kenteken-, rij- en registratiebewijzen alsmede registratie en afgifte vliegbewijzen onbemande luchtvaartuigen

[Toekomstige wijziging(en) voorzien met ingang van: 01-07-2026. Zie het wijzigingenoverzicht.]

Omschrijving

Eenheid

Tarief 2026

in euro (€)

Inschrijvingen in het kentekenregister, tenaamstelling en afgifte kentekencards

   

Inschrijving en tenaamstelling in gebruik zijnde bijzondere bromfietsen

STK

18,00

Inschrijving in het kentekenregister, versneld

STK

50,00

Inschrijving in het kentekenregister, individueel

STK

50,00

Kentekenbewijs BN, GN, CD, CDJ

STK

50,00

Handelaarskentekenbewijs, tweede of volgende

STK

50,00

Historisch kentekenbewijs

STK

50,00

Aanpassing inschrijving na een wijziging in goedkeuring van een voertuig door een RDW erkend bedrijf GWV conform een GWV-nummer

STK

64,95

Aanpassing inschrijving na het wijzigen van de toegestane maximum massa waarvoor uitsluitend een administratieve beoordeling noodzakelijk is

STK

71,30

Aanpassing inschrijving wegens uitbouw roetfilter

STK

71,30

Inschrijving transito

STK

24,70

Afmelding reparatie defect terugroepactie door houders van een erkenning als bedoeld in artikel 1, onder d van deze regeling

STK

0,29

Opdracht en machtiging tot tenaamstelling

STK

6,15

Spoedlevering kentekencard: afhalen in Veendam

STK

61,50

Spoedlevering kentekencard: per koeriersdienst bezorgd

STK

241,55

Vervangende documenten

   

Vervangend handelaarskenteken

STK

39,80

Vervangende kentekencard inclusief tenaamstellingcode

STK

39,80

Vervangende tenaamstellingscode

STK

1,25

Omwisseling vóór 1 januari 2014 afgegeven kentekenbewijs naar kentekencard

STK

39,80

Tenaamstelling

   

Tenaamstelling bij RDW-vestiging: inclusief identiteitsvaststelling en administratieve handelingen

STK

13,10

Verval tenaamstelling

   

Verval tenaamstelling export bij RDW balie

STK

12,00

Schorsing tenaamstelling in het kentekenregister bij RDW (inclusief identiteitsvaststelling en administratieve handelingen)

   

Kampeerwagens en voertuig licht jonger dan 15 jaar voor de duur van 1 jaar

Inschrijving

88,05

Kampeerwagens en voertuig licht jonger dan 15 jaar voor de duur van 2 jaar

Inschrijving

117,15

Kampeerwagens en voertuig licht jonger dan 15 jaar voor de duur van 3 jaar

Inschrijving

146,25

Brom- bijzondere brom- of snorfiets en voertuig LRV voor de duur van 1 jaar

Inschrijving

13,40

Brom- bijzondere brom- of snorfiets en voertuig LRV voor de duur van 2 jaar

Inschrijving

26,80

Brom- bijzondere brom- of snorfiets en voertuig LRV voor de duur van 3 jaar

Inschrijving

40,20

Kampeerwagens en voertuig licht ouder dan 15 jaar, en voertuigen zwaar en motorfietsen voor de duur van 1 jaar

Inschrijving

29,10

Kampeerwagens en voertuig licht ouder dan 15 jaar, en voertuigen zwaar en motorfietsen voor de duur van 2 jaar

Inschrijving

58,20

Kampeerwagens en voertuig lichtouder dan 15 jaar, en voertuigen zwaar en motorfietsen voor de duur van 3 jaar

Inschrijving

87,30

Vernieuwing schorsing voor 1 jaar op of binnen 6 weken vóór de laatste dag waarop een eerdere schorsing van de tenaamstelling van kracht is

Inschrijving

29,10

Vernieuwing schorsing voor 2 jaar op of binnen 6 eken vóór de laatste dag waarop een eerdere schorsing van de tenaamstelling van kracht is

Inschrijving

58,20

Vernieuwing schorsing voor 3 jaar op of binnen 6 weken vóór de laatste dag waarop een eerdere schorsing van de tenaamstelling van kracht is

Inschrijving

87,30

Schorsing zesde en volgende motorrijtuig of aanhangwagen /oplegger ouder dan 15 jaar van dezelfde eigenaar/ houder, mits er 5 betaalde actuele schorsingen staan geregistreerd

Inschrijving

0,00

Rijbewijzen

   

Rijbewijs bij de RDW

STK

36,40

Elektronische aanvraag rijbewijs

STK

53,65

Spoedaanvraag rijbewijs

STK

54,00

Elektronische identiteit (eID) op het rijbewijs (na ingaan wet DO)

STK

3,50

Afdracht van gemeenten aan RDW voor afgifte rijbewijs

STK

14,35

Begeleiderspas

STK

27,00

Kwalificatiekaart vakbekwaamheid bestuurders

STK

61,40

Registratie snelle motorboten

   

Eerste registratie snelle motorboot

STK

65,00

Overschrijving snelle motorboot

STK

34,90

Vervangend registratiebewijs

STK

39,80

Gemodificeerd registratiebewijs

STK

18,10

Omwisseling van papieren registratiebewijs naar card registratiebewijs snelle motorboot

STK

18,10

Onbemande luchtvaartuigen

   

Eerste registratie van een exploitant van onbemand(e) luchtvaartuig(en)

STK

23,00

Instandhouding registratie voor exploitant van onbemand(e) luchtvaartuig(en)

STK

13,00

Afgifte vliegbewijs piloot onbemande luchtvaartuigen

STK

10,00

Bijlage VIII. Gegevensverstrekking en kennisnemingen RDW-registers

Omschrijving

Eenheid

Tarief 2026

in Euro (€)

Gegevensverstrekking RDW-registers

   

Algemeen

   

Online aansluiting voor opvragen gegevens uit RDW-registers

Aansluiting

580,00

Rijbewijzen

   

Echtheidsverklaring rijbewijs

Informatie

5,10

Online controle geldigheid rijbewijs als legitimatiemiddel via XML of RDW.nl

Informatie

0,19

WAM

   

Overzicht uitgebreid van alle onlogische dekkingen van een verzekeringsmaatschappij via webapplicatie CRWAM

STK

50,00

Overzicht basis van alle lopende dekkingen van een verzekeringsmaatschappij via webapplicatie CRWAM

STK

0,00

Aanvraag verstrekking verzekeringsgegevens via een onlineverbinding

STK

0,45

Schriftelijke of telefonische verstrekking informatie verzekering van een afzonderlijk motorrijtuig

STK

5,10

Verstrekking informatie verzekering van een afzonderlijk motorrijtuig online via RDW.nl

STK

5,10

Recall

   

Eerste aanvraag selectie van gegevens voor het uitvoeren van een terugroepactie in geval van gebreken aan voertuigen

1 selectie voertuigen

575,00

Herhaalverzoek van gegevens voor het uitvoeren van een terugroepactie in geval van gebreken aan voertuigen

1 selectie voertuigen

290,00

Opmaak van een brief in het kader van een terugroepactie

STK

99,00

Brief voor het uitvoeren van een terugroepactie, exclusief de kosten van een eventuele aangetekende verzending

STK

0,78

Kentekenregister

   

Online verstrekking van persoons- en technische gegevens aan niet-overheden

STK

0,45

Online controle combinatie kenteken en meldcode zonder overige voertuiggegevens

STK

0,18

Online controle combinatie kenteken en meldcode met voertuiggegevens door verzekeringsmaatschappijen

STK

0,45

Informatie kentekenregister via batchverwerking aan informatieproviders voertuigbranche BASIS

Maand

13.000,00

Informatie kentekenregister via batchverwerking aan informatieproviders voertuigbranche dataset Gekentekend voertuig

Maand

1.300,00

Informatie kentekenregister via batchverwerking aan informatieproviders voertuigbranche dataset Periodieke keuring

Maand

540,00

Informatie kentekenregister via batchverwerking aan informatieproviders voertuigbranche dataset Voertuig statussen

Maand

540,00

Informatie kentekenregister via batchverwerking aan informatieproviders voertuigbranche dataset Statistische aansprakelijkheden

Maand

540,00

Informatie kentekenregister via batchverwerking aan informatieproviders voertuigbranche dataset Bijzonderheden

Maand

540,00

Informatie kentekenregister via batchverwerking aan informatieproviders voertuigbranche dataset Terugroepacties

Maand

540,00

Online verstrekking openbare voertuiginformatie via XML (OVI zakelijk XML)

STK

0,07

Online verstrekking openbare voertuiginformatie via rdw.nl (OVI zakelijk web variant)

STK

0,18

Online verstrekking aan beroepsbeoefenaars van persoons- en technische gegevens

STK

0,45

Schriftelijke of telefonische verstrekking kentekenhoudergegevens aan beroepsbeoefenaars en belanghebbenden als bedoeld in artikel 9, eerste lid, onder a en c van het Kentekenreglement

STK

9,20

Centrale Fietsdiefstal Register

   

Online verstrekking fietsgegevens via XML aan niet-overheden

STK

0,07

Abonnementen, milieu en technische gegevens

   

Maandabonnement Informatieverstrekking ETK-milieugegevens voertuigen categorie M1

MAAND

1.091,00

Weekabonnement Informatieverstrekking ETK-milieugegevens voertuigen categorie M1

MAAND

2.109,00

Abonnement aanvulling Informatieverstrekking ETK-technische gegevens voertuigen categorie M1 (providers)

MAAND

4.104,00

Abonnement Typegoedkeuring

STK

237,00

Informatieverstrekking ETK-technische gegevens voertuigen categorie M1 (EG-lidstaten)

STK

4.125,00

Melding regelgeving

STK

349,00

Kennisneming kentekenregister door geregistreerde natuurlijke persoon, rechtspersoon of diens wettelijke vertegenwoordiger

   

Overzicht van voertuigen op naam tot 9 jaar terug voor rechtspersonen

Persoon

5,10

Inzage voertuigen op naam tot 9 jaar terug voor natuurlijke personen

Persoon

0,00

Kennisnemingen Centraal Rijbewijzenregister

   

Kennisneming van gegevens uit het register aan belanghebbenden als bedoeld in artikel 128, eerste lid van de Wet

Persoon

5,10

Indien het verzoek schriftelijk, mondeling of geautomatiseerd wordt ingediend en informatie betreft die een persoonsgegeven bevat

Persoon

5,10

Legenda en begrippen

Omschrijving eenheid

1

1e test

AANVUL

Aanvulling

DAG

Etmaal

MAAND

Kalendermaand

Jaar

Periode van 12 maanden

STK

Stuk (per aanvraag/ 1 document/ per vestiging/ per werkplaats/keuringsplaats/keuringsruimte /inrichting bij mobiele activeringseenheid, of per voertuig/persoon bij gegevensverstrekking)

WP

Werkplaats

MAE

Mobiele activeringseenheid

P/1.000 STK

Per 1.000 stuks

UUR

Uur 100%

VE

Vestiging

W1 / Wel voorbereid

1e aanvulling wel voorbereid

W>1

Elke volgende aanvulling na W1

TD Klein

Aangewezen technische dienst die maximaal 49 richtlijnen/ verordeningen beoordeeld

TD groot

Aangewezen technische dienst die 50 of meer richtlijnen/ verordeningen beoordeeld of die Conformity of Production werkzaamheden uitvoert