Mandaatbesluit DISA Ministerie van Justitie en Veiligheid 2025

Geraadpleegd op 25-12-2025.
Geldend van 08-01-2025 t/m heden.

Besluit van de directeur van de Dienst Identificatie en Screening Asielzoekers van het Ministerie van Justitie en Veiligheid van 1 januari 2025, nummer 5968335, houdende verlening van ondermandaat en het doorgeven van volmacht en machtiging aan onder de directeur ressorterende functionarissen (Mandaatbesluit DISA Ministerie van Justitie en Veiligheid 2025)

De directeur van de Dienst Identificatie en Screening Asielzoekers van het Ministerie van Justitie en Veiligheid,

gelet op artikel 3 van het Mandaatbesluit Ministerie van Justitie en Veiligheid en gelet op artikel 1 van het Mandaatbesluit hoofden taakorganisaties Ministerie van Justitie en Veiligheid;

BESLUIT:

Artikel 1

Van het ingevolge artikel 1 van het Mandaatbesluit hoofden taakorganisaties Ministerie van Justitie en Veiligheid aan de directeur van de Dienst Identificatie en Screening Asielzoekers verleende ondermandaat en het doorgeven van volmacht en machtiging wordt ten aanzien van de aangelegenheden die hun afdeling betreffen ondermandaat en het doorgeven van volmacht en machtiging verleend aan:

  • a. het afdelingshoofd Uitvoering;

  • b. het afdelingshoofd Bedrijfsuitvoering.

Artikel 2

Als leidinggevende in de zin van paragraaf 1.3 van de CAO Rijk ten aanzien van de onder hun directie of afdeling ressorterende ambtenaren, worden aangewezen de functionarissen, genoemd in kolom 1 van bijlage 1 bij dit besluit, voor zover het betreft de uitoefening van de bevoegdheden, vermeld in kolom 2 van die bijlage.

Artikel 3

Als bevoegd om te beschikken over bedragen voor het aangaan van verplichtingen en voor het verrichten van uitgaven, worden aangewezen de functionarissen, genoemd in kolom 1 van bijlage 2 bij dit besluit, voor zover het betreft de bedragen, genoemd in kolom 2 van die bijlage.

Artikel 4

Als bevoegd om besluiten te nemen op het terrein van de vreemdelingenwetgeving, alsmede daaraan gerelateerde besluiten op grond van de Wet openbaarheid van bestuur, de Algemene verordening gegevensbescherming en de Uitvoeringswet Algemene Verordening Gegevensbescherming, verzoeken om schadevergoeding en de behandeling van klachten, worden aangewezen de functionarissen genoemd in kolom 1 van bijlage 3 bij dit besluit, voor zover het betreft de rechtshandelingen, genoemd in kolom 2 van die bijlage.

Artikel 5

Aan de directeur blijft voorbehouden:

  • a. de bevoegdheid tot het vaststellen van de kwalitatieve formatie;

  • b. de bevoegdheid tot het nemen van niet-individuele personeelsbeslissingen;

  • c. de bevoegdheid tot het nemen van besluiten inzake buitenlandse dienstreizen;

  • d. de bevoegdheid tot het toekennen van een schadevergoeding op basis van artikel 7:611 jo. artikel 7:658 van het Burgerlijk Wetboek voor zover de vergoeding betrekking heeft op materiële schade;

  • e. de bevoegdheid tot inhuur van interim-management, organisatie- en formatieadvies, communicatieadvies en beleidsadvies;

  • f. de bevoegdheid tot het aangaan van verplichtingen voor het huren van panden of het aanschaffen van ICT-apparatuur dan wel software;

  • g. de bevoegdheid tot het nemen van besluiten over de toekenning van een persoonsgebonden dienstauto;

  • h. de bevoegdheid tot het benoemen van een plaatsvervangend directeur, te kiezen uit de afdelingshoofden onder artikel 1.

Artikel 6

  • 1 Bij verhindering of afwezigheid wordt de directeur vervangen door het meest bij het onderwerp betrokken afdelingshoofd.

  • 2 De in artikel 1, onder a en b, genoemde functionarissen wordt toegestaan elkaar volledig te vervangen. Zij treden daarbij in elkaars, in artikel 1 en in de overige in dit artikel genoemde bevoegdheden.

Artikel 7

Dit besluit treedt in werking met ingang van de dag na de datum van uitgifte van de Staatscourant waarin het wordt geplaatst en werkt terug tot en met 1 januari 2025.

Artikel 8

Dit besluit wordt aangehaald als: Mandaatbesluit DISA Ministerie van Justitie en Veiligheid 2025.

Dit besluit zal met de bijlagen in de Staatscourant worden geplaatst.

De directeur van de Dienst Identificatie en Screening Asielzoekers van het Ministerie van Justitie en Veiligheid,

A.J. Hasken

Bijlage 1. behorend bij artikel 2 van het Mandaatbesluit DISA Ministerie van Justitie en Veiligheid 2025

De functionarissen bij wie in kolom 2 de letter A is geplaatst, zijn, onverminderd artikel 4 van dit besluit bevoegd tot uitoefening van alle bevoegdheden die in of krachtens de CAO Rijk aan de leidinggevende zijn toegekend, onverminderd artikel 5 van dit mandaatbesluit. De functionarissen bij wie in kolom 2 de letter B is geplaatst, zijn, onverminderd artikel 4 van dit besluit bevoegd tot uitoefening van alle bevoegdheden die in of krachtens de CAO Rijk aan de leidinggevende zijn toegekend, met uitzondering van de bevoegdheden tot het aangaan van een arbeidsovereenkomst, bevorderen naar een hogere salarisschaal, het opleggen van disciplinaire straffen en ordemaatregelen en beëindigen van een arbeidsovereenkomst alsmede het nemen van besluiten over de toekenning van een persoonsgebonden dienstauto.

 

kolom 1

kolom 2

 

Aangewezen functionarissen

A/B

1

directeur DISA

A

1.0

plv. directeur DISA

A

1.1

afdelingshoofd Bedrijfsuitvoering

A

1.2

afdelingshoofd Uitvoering

A

1.2.1

teamleider

B

Den Haag
1 januari 2025

De directeur van de Dienst Identificatie en Screening Asielzoekers van het Ministerie van Justitie en Veiligheid,

A.J. Hasken

Bijlage 2. behorend bij artikel 3 van het Mandaatbesluit DISA Ministerie van Justitie en Veiligheid 2025

De functionarissen genoemd in kolom 1 zijn bevoegd in overeenstemming met artikel 3.3, van de Comptabiliteitswet 2016, tot het aangaan van verplichtingen en het doen van uitgaven.

Indien in kolom 2 een bedrag is opgenomen betreft dit het maximumbedrag waarvoor de functionaris telkens een verplichting of uitgave mag doen.

Indien in kolom 2 geen bedrag is opgenomen, geldt geen maximumbedrag.

 

kolom 1

kolom 2

 

Aangewezen functionarissen (artikel 22 CW. 2001)

Bedrag

1

directeur DISA

 

1.0

plv. directeur DISA

 

1.1

afdelingshoofd Bedrijfsuitvoering

€ 100.000

1.2

afdelingshoofd Uitvoering

€ 100.000

1.2.1

teamleider

€ 50.000

Den Haag
1 januari 2025

De directeur van de Dienst Identificatie en Screening Asielzoekers van het Ministerie van Justitie en Veiligheid,

A.J. Hasken

Bijlage 3. behorend bij artikel 4 van het Mandaatbesluit DISA Ministerie van Justitie en Veiligheid 2025

Kolom 2 werkveld:

De functionarissen genoemd in kolom 1 zijn bevoegd in overeenstemming met de Vreemdelingenwet 2000 en de overige regelingen en overeenkomsten in relatie tot de vreemdelingenwetgeving, alsmede daaraan gerelateerde besluiten op grond van de Wet openbaarheid van bestuur, de Algemene verordening gegevensbescherming en de Uitvoeringswet Algemene Verordening Gegevensbescherming verzoeken om schadevergoeding en de behandeling van klachten, besluiten te nemen, stukken af te doen, uitgaande brieven te tekenen voortvloeiend uit hun taak alsmede de Minister van Asiel en Migratie1 in rechte te vertegenwoordigen en rechtsmiddelen in te stellen ten aanzien van alle aangelegenheden voortvloeiend uit hun taak. Daarbij inbegrepen het nemen van besluiten op grond van de Wet openbaarheid van bestuur.

Daar waar in de kolom 2 geen X staat, is de functionaris voor die taken niet aangewezen.

 

kolom 1

kolom 2

 

Aangewezen functionarissen

werkveld VW 2000

1

directeur DISA

x

1.0

plv. directeur DISA

x

1.1

afdelingshoofd Bedrijfsuitvoering

x

1.2

afdelingshoofd Uitvoering

x

1.2.1

teamleider

x

1.2.1.1

medewerker behandelen en ontwikkelen

x

1.2.1.2

medewerker verwerken en behandelen

x

Den Haag
1 januari 2025

De directeur van de Dienst Identificatie en Screening Asielzoekers van het Ministerie van Justitie en Veiligheid,

A.J. Hasken

  1. De taak waar DISA mee is belast, behoort tot de politieke verantwoordelijkheid van de Minister van Asiel en Migratie. Op basis van het uitgangspunt ‘twee ministeries, één apparaat’ is bij de oprichting van het ministerie er voor gekozen om het Ministerie van Asiel en Migratie zo veel mogelijk vanuit de organisatie van het Ministerie van Justitie en Veiligheid te bedienen. DISA wordt dan ook functioneel ingericht en georganiseerd bij het Ministerie van Justitie en Veiligheid, maar de Minister van Asiel en Migratie is en blijft politiek verantwoordelijk voor de organisatie en de taakuitoefening van DISA. ^ [1]