Besluit buitengewoon opsporingsambtenaar Eenheid Landelijke Expertise en Operaties of Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies 2024

[Regeling vervalt per 01-09-2029.]
Geraadpleegd op 24-12-2025.
Geldend van 01-09-2024 t/m heden.

Besluit van de Minister voor Rechtsbescherming van 26 maart 2024 nr. BOACAT2024/026, strekkende tot aanwijzing van buitengewoon opsporingsambtenaren bij Eenheid Landelijke Expertise en Operaties of Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies

Artikel 2

  • 1 Als buitengewoon opsporingsambtenaar worden aangewezen de ambtenaren van politie, bedoeld in artikel 2, onder b, van de Politiewet 2012, in dienst van de Eenheid Landelijke Expertise en Operaties of Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies van de Nationale Politie.

  • 2 Als buitengewoon opsporingsambtenaar worden aangewezen de vrijwillig ambtenaren van politie bedoeld in artikel 2, onder c, van de Politiewet 2012 voor zover zij zijn aangesteld voor de uitvoering van technische, administratieve en andere taken ten dienste van de politie, die hun werkgebied hebben in de Eenheid Landelijke Expertise en Operaties of Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies van de Nationale Politie.

Artikel 3

  • 2 De opsporingsbevoegdheid, bedoeld in het eerste lid, geldt voor het grondgebied van Nederland, voor zover noodzakelijk voor een goede vervulling van de aan de functie gerelateerde taken.

  • 3 De buitengewoon opsporingsambtenaar vermeldt in zijn processen-verbaal en schriftelijke verslagleggingen het in het eerste lid genoemde domein.

Artikel 4

Op grond van dit besluit kunnen maximaal 900 personen als buitengewoon opsporingsambtenaar worden beëdigd.

Artikel 5

Artikel 7

  • 1 De korpschef als bedoeld in artikel 27 van de Politiewet 2012 brengt jaarlijks, voor 1 april, verslag uit over:

    • a. het aantal buitengewoon opsporingsambtenaren werkzaam in de in artikel 2 genoemde functie;

    • b. de door die buitengewoon opsporingsambtenaren verrichte activiteiten;

    • c. de stand van zaken met betrekking tot de opleiding van die buitengewoon opsporingsambtenaren, waarbij in ieder geval wordt aangegeven hoeveel personen in het verslagjaar zijn aangemeld voor het door de Minister voor Rechtsbescherming goedgekeurde examen en hoeveel personen in dat jaar voor dat examen zijn geslaagd.

  • 2 Dit verslag wordt toegezonden aan de in artikel 5 bedoelde toezichthouder en direct toezichthouder en aan het Ministerie van Justitie en Veiligheid, Justis, afdeling V&T, postbus 20300, 2500 EH Den Haag.

Artikel 8

De op naam gestelde akten van beëdiging en de overige benoemingsbescheiden, afgegeven mede op basis van het in artikel 9 genoemde besluit, worden geacht mede te zijn afgegeven op basis van dit besluit.

Dit artikel brengt geen wijziging in de resterende looptijd van de afgegeven aktes.

Artikel 9

Het Besluit buitengewoon opsporingsambtenaar Landelijke Eenheid van 19 augustus 2019 nr. BOACAT2019/045 zal vervallen op 1 september 2024.

Dit besluit treedt in werking met ingang van 1 september 2024 en vervalt met ingang van 1 september 2029.

Artikel 10

Dit besluit wordt aangehaald als: Besluit buitengewoon opsporingsambtenaar Eenheid Landelijke Expertise en Operaties of Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies 2024.

Dit besluit zal in de Staatscourant worden geplaatst.

Den Haag, 26 maart 2024

De Minister voor Rechtsbescherming,

namens deze,

I.M. Koster-Boer

Operationeel manager V&T