U bent nu hier: Wettenbank
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving
Zoals belastingen, uitkeringen en subsidies.
Officiële publicaties van de overheid.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
[Regeling vervallen per 01-07-2022.]Geraadpleegd op 25-12-2025. Geldend van 01-04-2021 t/m 30-06-2022.
Tijdelijke subsidieregels kwaliteitsimpuls laagtaalvaardige ouders
Het Algemeen bestuurscollege van de Koninklijke Bibliotheek,
gelet op artikel 1, onder a sub ii van het Subsidiereglement Koninklijke Bibliotheek 2019;
besluit:
vast te stellen de navolgende Tijdelijke subsidieregels kwaliteitsimpuls laagtaalvaardige ouders
[Regeling vervallen per 01-07-2022]
Algemeen Bestuurscollege: het algemeen bestuur als bedoeld in artikel 13.3, eerste lid van de Wet op het hoger onderwijs en wetenschappelijk onderzoek;
KB: Koninklijke Bibliotheek;
kwetsbare doelgroepen: doelgroepen als bedoeld in het programma ‘de Bibliotheek en basisvaardigheden’ die bestaan uit mensen die niet volledig mee kunnen doen in de huidige maatschappij omdat ze over onvoldoende (basis)vaardigheden beschikken;
laagtaalvaardige ouders: ouders die niet goed in staat zijn om hun kinderen thuis te helpen met taal en lezen vanwege hun eigen taalniveau, daardoor ook problemen met andere basisvaardigheden ondervinden en bijgevolg niet goed meedoen in de huidige maatschappij;
lokale bibliotheek: lokale bibliotheek als bedoeld in artikel 1, onder c, van de Wet stelsel openbare bibliotheekvoorzieningen.
1 Het Algemeen bestuurscollege kan subsidie verstrekken voor het intensiveren van activiteiten gericht op integraal leren met ouders én kinderen uit kwetsbare doelgroepen.
2 De activiteiten kunnen non-formeel en informeel leren betreffen en vinden plaats in de breedte van een leven lang ontwikkelen waarbij zowel de ouder als het kind iets leren.
1 Het subsidieplafond voor het tijdvak 2020 – 2022 bedraagt € 600.000,-.
2 Indien het Rijk onvoldoende financiële middelen ter beschikking stelt, wordt het subsidieplafond verlaagd en wordt de vaststelling van het nieuwe subsidieplafond bekend gemaakt in de Staatscourant.
3 De bekendmaking van een verlaging van een subsidieplafond na aanvang van het tijdvak waarvoor het subsidieplafond is vastgesteld, heeft geen gevolgen voor voordien ingediende aanvragen.
Subsidie wordt verstrekt aan lokale bibliotheken.
1 De aanvraag om subsidie wordt gedaan door het indienen van het daartoe vastgestelde subsidieaanvraagformulier bij het Algemeen Bestuurscollege.
2 Subsidie kan worden aangevraagd tot en met 1 juli 2021.
3 Een lokale bibliotheek kan maximaal één keer een subsidie ontvangen.
Een subsidie wordt geweigerd wanneer de aanpak van laagtaalvaardige ouders geen onderdeel is of in 2021 wordt, van het beleidsplan van de lokale bibliotheek.
De subsidie bedraagt maximaal € 4.200,- per lokale bibliotheek.
1 Het Algemeen bestuurscollege verdeelt het beschikbare bedrag op volgorde van ontvangst van de aanvragen.
2 Het tijdstip van ontvangst is het moment waarop de aanvraag volledig is ingediend.
3 Wanneer meerdere subsidieaanvragen op dezelfde dag en hetzelfde tijdstip zijn ontvangen en verstrekking van subsidie voor deze aanvragen zou leiden tot overschrijding van het subsidieplafond, wordt de volgorde van afhandeling door middel van loting bepaald.
De subsidie wordt binnen acht weken na ontvangst van het subsidieaanvraagformulier, zonder voorafgaande verlening vastgesteld.
De subsidieontvanger is verplicht:
a. de activiteit binnen 12 maanden na de datum van vaststelling uit te voeren;
b. na afloop van de activiteiten in de Bibliotheekmonitor te registreren welke activiteiten zijn uitgevoerd.
Deze regels treden in werking met ingang van 1 december 2020 en vervallen per 1 juli 2022, met dien verstande dat zij van toepassing blijven op subsidies die voor de laatstgenoemde datum zijn vastgesteld.
Aldus vastgesteld door het Algemeen Bestuurscollege op 25 november 2020
De voorzitter van het Algemeen Bestuurscollege van de Koninklijke Bibliotheek,
T.H.T. Joustra
Voor een permanente link naar de door u bekeken versie, inwerkinggetreden op , kopieer één van de onderstaande links of verfijn de link in de Linktool.
Met behulp van de Linktool van LiDO is het mogelijk om een bredere link of een meer gedetailleerde link te maken.
Ga naar de Linktool
Op linkeddata.overheid.nl zijn onderstaande relaties bekend.
Er is geen andere versie beschikbaar waarmee u de huidige geselecteerde versie, inwerkinggetreden op , kan vergelijken.
Selecteer een andere versie van de regeling waarmee u de huidige versie , inwerkinggetreden op , wilt vergelijken.
Vergelijken van "Tijdelijke subsidieregels kwaliteitsimpuls laagtaalvaardige ouders", inwerkinggetreden op , met versie die inwerking is getreden op .
Doordat er een grote regeling is gekozen kan de vergelijking enkele minuten duren.
U kunt kiezen voor het toevoegen van de wetstechnische informatie aan de tekst.
U kunt kiezen in welk formaat de tekst geëxporteerd wordt.
U kunt de tekst inclusief afbeeldingen exporteren. De afbeeldingen worden dan met de tekst in een .zip-bestand geleverd
Via deze link kunt u meer informatie krijgen over de Europese richtlijn of verordening waarnaar in de tekst van de regeling verwezen wordt, inclusief de tekst daarvan. U wordt hiervoor doorgeleid naar EUR-LEX, de online databank van de Europese Unie waarin de Europese wetgeving is opgenomen.