U bent nu hier: Wettenbank
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving
Zoals belastingen, uitkeringen en subsidies.
Officiële publicaties van de overheid.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
[Regeling vervallen per 01-01-2012.]Geraadpleegd op 25-04-2025. Geldend van 01-01-2011 t/m 31-12-2011
OBM-regeling rijden onder invloed motorvoertuigen 4.01.01
[Regeling vervallen per 01-01-2012]
Binnen de verkeersrichtlijnen is de ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen (OBM) één van de mogelijke onderdelen van de eis ter terechtzitting of de strafbeschikking. Indien onderstaande regeling van toepassing is, zoals in geval van het delict ‘rijden onder invloed’ door bestuurders van motorvoertuigen, dient -afhankelijk van de ernst van het delict- naast een geldboete, taakstraf of gevangenisstraf ook een onvoorwaardelijke ontzegging te worden geëist of in een strafbeschikking te worden opgelegd. De hoogte van elk van deze sancties kan worden afgelezen uit onderstaande tabel, die gerelateerd is aan het bij artikel 8, tweede lid, van de WVW 1994 behorende schalentarief. Voor beginnende bestuurders geldt een enigszins afwijkende ontzeggingsregeling. Ook voor het besturen onder invloed van een bromfiets, een snorfiets of een gehandicaptenvoertuig met motor en voor het delict ‘verlaten plaats ongeval’ bestaan aparte ontzeggingsregelingen.
Indien deze OBM regeling van toepassing is, gelden in afwijking van andere Polaris-regels, de onderstaande sancties als uitgangspunt voor de strafmaat. Indien de sanctie uitsluitend een geldbedrag betreft, dient (indien niet op andere gronden dagvaarden is geïndiceerd) een transactie te worden aangeboden of een strafbeschikking inhoudende een geldboete te worden uitgevaardigd.
Schaal I:
10 strafpunten
– € 290
Schaal II:
14 strafpunten
– € 400 en, in geval van recidive, 4 mnd OBM ov
Schaal III:
18 strafpunten
– € 500 en, in geval van recidive, 4 mnd OBM ov
Schaal IV:
22 strafpunten
– € 600 en, in geval van recidive, 4 mnd OBM ov
Schaal V:
26 strafpunten
– € 750 en, in geval van recidive, 6 mnd OBM ov
Schaal VI:
30 strafpunten
– € 850 en 6 mnd OBM ov
Schaal VII:
34 strafpunten
– € 950 en 7 mnd OBM ov
Schaal VIII:
38 strafpunten
– € 1100 en 8 mnd OBM ov
Schaal IX:
42 strafpunten
– € 1200 en 9 mnd OBM ov
Schaal X:
46 strafpunten
– € 1300 en 10 mnd OBM ov
Schaal XI:
50 strafpunten
– 28 uur TS (cq 14 dg GS) en 12 mnd OBM ov
Schaal XII:
54 strafpunten
– 36 uur TS (cq 18 dg GS) en 15 mnd OBM ov
Schaal XIII:
58 strafpunten
– 42 uur TS (cq 21 dg GS) en 18 mnd OBM ov
Extra schaal:
62 strafpunten
– 48 uur TS (cq 24 dg GS) en 21 mnd OBM ov
66 strafpunten
– 54 uur TS (cq 27 dg GS) en 24 mnd OBM ov
70 strafpunten
– 60 uur TS (cq 30 dg GS) en 27 mnd OBM ov
Gebruikte afkortingen:
OBM: ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen
GS: gevangenisstraf
TS: taakstraf
ov: onvoorwaardelijk(e veroordeling)
mnd: maanden
dg: dagen.
De regels van het afnemend strafnut zijn niet van toepassing op de OBM. Als OBM geïndiceerd is, zal het aantal strafpunten dat de duur van die OBM aangeeft meteen het aantal sanctiepunten voor de OBM zijn.
Geen
– besturen motorvoertuig op twee of meer wielen onder invloed van een stof, zoals bedoeld in art. 8, lid 1 WVW94, al dan niet in kennelijke staat van dronkenschap of daarmee gelijk te stellen toestand
– besturen van een motorvoertuig op twee of meer wielen met een AAG(-equivalent) van 235 µg/l of meer
– weigeren ademanalyse, bloedproef of urineproef dan wel achteraf weigeren bloedonderzoek (motorvoertuig op twee of meer wielen)
Voor een permanente link naar de door u bekeken versie, inwerkinggetreden op , kopieer één van de onderstaande links of verfijn de link in de Linktool.
Met behulp van de Linktool van LiDO is het mogelijk om een bredere link of een meer gedetailleerde link te maken.
Ga naar de Linktool
Op linkeddata.overheid.nl zijn onderstaande relaties bekend.
Er is geen andere versie beschikbaar waarmee u de huidige geselecteerde versie, inwerkinggetreden op , kan vergelijken.
Selecteer een andere versie van de regeling waarmee u de huidige versie , inwerkinggetreden op , wilt vergelijken.
Vergelijken van "OBM-regeling rijden onder invloed motorvoertuigen 4.01.01", inwerkinggetreden op , met versie die inwerking is getreden op .
Doordat er een grote regeling is gekozen kan de vergelijking enkele minuten duren.
U kunt kiezen voor het toevoegen van de wetstechnische informatie aan de tekst.
U kunt kiezen in welk formaat de tekst geëxporteerd wordt.
U kunt de tekst inclusief afbeeldingen exporteren. De afbeeldingen worden dan met de tekst in een .zip-bestand geleverd
Via deze link kunt u meer informatie krijgen over de Europese richtlijn of verordening waarnaar in de tekst van de regeling verwezen wordt, inclusief de tekst daarvan. U wordt hiervoor doorgeleid naar EUR-LEX, de online databank van de Europese Unie waarin de Europese wetgeving is opgenomen.