U bent nu hier: Wettenbank
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving
Zoals belastingen, uitkeringen en subsidies.
Officiële publicaties van de overheid.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
[Regeling vervallen per 11-10-2007 met terugwerkende kracht tot en met 27-09-2007.]Geraadpleegd op 26-04-2025. Geldend van 10-12-2001 t/m 26-09-2007
BTW-tarief arbeidsintensieve diensten
[Regeling vervallen per 11-10-2007 met terugwerkende kracht tot en met 27-09-2007]
Een woningbouwvereniging geeft opdracht tot het laten reinigen (stoomcleanen), impregneren en injecteren van de muren van woningen alsmede tot het herstellen van de voegen van de muren van die woningen. Het impregneren van de muren heeft ten doel te voorkomen dat de muren vocht doorlaten. Het impregneermiddel wordt aangebracht met een lagedrukspuit, maar kan ook met een kwast of een roller worden aangebracht.
Kunnen de vermelde prestaties worden gerangschikt onder het verlaagde BTW-tarief op grond van het Besluit van 1 februari 2000, nr. VB1999/194M, Infobulletinpublicatie nr. 2000/130 (het besluit)?
1. Werkzaamheden als het injecteren van muren en het herstellen van voegen van muren zijn niet aan te merken als ‘schilderwerk’, dat wil zeggen dat die werkzaamheden noch kunnen worden beschouwd als voorbereidings- en voorbehandelingswerkzaamheden bij schilderwerk, noch als eigenlijk schilderwerk. Ook kunnen die werkzaamheden niet worden gerangschikt onder enige andere vorm van arbeidsintensieve dienstverlening als bedoeld in het besluit. Met betrekking tot het verrichten van de onderhavige werkzaamheden is het algemene BTW-tarief van toepassing.
2. Het reinigen van muren kan uitsluitend worden gerangschikt onder het verlaagde BTW-tarief ingeval die prestatie een voorbereidings- of voorbehandelingswerkzaamheid is voor het eigenlijke schilderwerk. In het onderhavige geval is daarvan geen sprake, zodat het verlaagde BTW-tarief niet van toepassing is.
3. Het impregneren van de muren is, nu die activiteit niet wordt gevolgd door het verwerken en aanbrengen van lakverf, structuurverf, vernis, beits e.d., niet aan te merken als eigenlijk schilderwerk. Het verlaagde BTW-tarief is niet van toepassing.
Voor een permanente link naar de door u bekeken versie, inwerkinggetreden op , kopieer één van de onderstaande links of verfijn de link in de Linktool.
Met behulp van de Linktool van LiDO is het mogelijk om een bredere link of een meer gedetailleerde link te maken.
Ga naar de Linktool
Op linkeddata.overheid.nl zijn onderstaande relaties bekend.
Er is geen andere versie beschikbaar waarmee u de huidige geselecteerde versie, inwerkinggetreden op , kan vergelijken.
Selecteer een andere versie van de regeling waarmee u de huidige versie , inwerkinggetreden op , wilt vergelijken.
Vergelijken van "BTW-tarief arbeidsintensieve diensten", inwerkinggetreden op , met versie die inwerking is getreden op .
Doordat er een grote regeling is gekozen kan de vergelijking enkele minuten duren.
U kunt kiezen voor het toevoegen van de wetstechnische informatie aan de tekst.
U kunt kiezen in welk formaat de tekst geëxporteerd wordt.
U kunt de tekst inclusief afbeeldingen exporteren. De afbeeldingen worden dan met de tekst in een .zip-bestand geleverd
Via deze link kunt u meer informatie krijgen over de Europese richtlijn of verordening waarnaar in de tekst van de regeling verwezen wordt, inclusief de tekst daarvan. U wordt hiervoor doorgeleid naar EUR-LEX, de online databank van de Europese Unie waarin de Europese wetgeving is opgenomen.