In deze regeling wordt verstaan onder:
–
CAS-registratienummer: registratienummer van de Chemical Abstracts Service;
–
inspecteur: de algemeen directeur Douane;
–
wet: de Wet strategische diensten.
Het is verboden zonder vergunning van de Minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking goederen voor tweeërlei gebruik als bedoeld in de bijlage uit te voeren uit Nederland indien deze als bestemming, met inbegrip van de eindbestemming, Irak hebben.
Het is verboden zonder vergunning van de Minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking een tussenhandeldienst als bedoeld in de artikelen 4, derde lid, 5, eerste lid, of 6, eerste lid, van de wet te verlenen voor goederen voor tweeërlei gebruik als bedoeld in de bijlage indien deze als bestemming, met inbegrip van de eindbestemming, Irak hebben.
Indien een vergunninghouder geen gebruik maakt van een vergunning als bedoeld in artikel 2 of 3, of daarvan geen gebruik meer zal maken, wordt deze onder opgave van redenen terstond ingezonden aan de inspecteur.
Een vergunning als bedoeld in artikel 2 of 3 kan in ieder geval ingetrokken worden indien:
a. de vergunning is verstrekt op grond van onjuiste of onvolledige gegevens;
b. de voorschriften, voorwaarden en beperkingen van de vergunning niet in acht zijn genomen.
Deze regeling treedt in werking met ingang van 1 december 2015.
Deze regeling wordt aangehaald als: Regeling goederen voor tweeërlei gebruik Irak.