Overheid.nl| Zoekpagina

De wegwijzer naar informatie en diensten van alle overheden

Naar zoeken

Warenwetregeling handelsbenamingen vis

Geldend van 19-02-2016 t/m heden

Regeling van de Minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport van 22 november 2005, nr. VGP/VL 2637022, houdende de Warenwetregeling handelsbenamingen vis

De Minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport,

Gelet op artikel 9a van het Warenwetbesluit Visserijproducten, slakken en kikkerbillen;

Besluit:

Artikel 1

De lijst met handelsbenamingen, bedoeld in artikel 37, eerste lid, van verordening (EU) 1379/2013, is opgenomen in de bijlage.

Artikel 2

Deze regeling treedt in werking met ingang van 1 januari 2006.

Artikel 3

Deze regeling wordt aangehaald als: Warenwetregeling handelsbenamingen vis.

Deze regeling zal met de toelichting in de Staatscourant worden geplaatst.

De

Minister

van Volksgezondheid, Welzijn en Sport,

J.F. Hoogervorst

Deze bijlage behoort bij artikel 1

De lijst met handelsbenamingen, bedoeld in artikel 37, eerste lid, van verordening (EU) 1379/2013, is de navolgende:

 

Wetenschappelijke naam

Handelsbenaming

 

Vissen

 

1.

Chondrichthyes (Kraakbeenvissen)

 

1.1.

Lamna nasus

Haringhaai, Neushaai

1.2.

Isurus oxyrinchus

Makreelhaai

1.3.

Isurus paucus

Langvin Mako

1.4.

Cetorhinus Maximus

Reuzehaai

1.5.

Alopias spp.

Voshaai

1.6.1.

Scyliorhinus canicula

Hondshaai

1.6.2.

Scyliorhinus stellaris

Kathaai

1.7.

Galeorhinus galeus

Ruwe haai, Steenhaai

1.8.

Mustelus mustelus

Gladde haai

1.9.

Squatina spp.

Zee-engel

1.10.

Squalus acanthias

Doornhaai

1.11.1.

Somniosus microcephalus

Groenlandse haai

1.11.2.

Hexanchus griseus

Zeskieuwhaai

1.13.

Sphyrna spp.

Hamerhaai

1.14.

Prionace glauca

Blauwe haai

1.15.1.

Carcharhinus melanopterus

Zwartvin rifhaai

1.15.2.

Carcharhinus longimanus

Witpunthaai

1.15.3.

Carcharhinus plumbeus

Grijze haai

1.16.

Raja spp.

Rog

1.16.1.

Raja miraletus

Spiegelrog

1.16.2.

Raja asterias

Keilrog

1.16.3.

Raja clavata

Stekelrog

1.16.4.

Raja montagui

Gevlekte rog

1.16.5.

Raja batis

Vleet

1.16.6.

Raja oxyrhinchus

Scherpsnuitrog

1.17.

Rhinobatidus spp.

Vioolrog

1.18.

Callorynchus spp.

Zeerat

1.19.

Manta birostris

Grote duivelsrog

1.20.

Manta mobular

Kleine duivelsrog

     

2.

Salmoniformes (Zalmachtigen)

 

2.1.

Salmo salar

(Atlantische) Zalm

2.2.

Salmo trutta trutta

Zeeforel, Schotzalm

2.3.

Salmo trutta lacustris

Beekforel

2.4.

Salmo trutta fario

Beekforel

2.5.1.

Oncorhynchus mykiss

Regenboogforel

2.5.2.

Oncorhynchus nerka

Pacifische zalm, Sockeye zalm

2.5.3.

Oncorhynchus tsawytscha

Pacifische zalm, Chinook zalm

2.5.4.

Oncorhynchus keta

Keta zalm, Pacifische zalm

2.5.5.

Oncorhynchus gorbuscha

Roze Zalm, Pacifische zalm

2.5.6.

Oncorhynchus kisutch

Cohozalm

2.5.7.

Oncorhynchus masou

Japanse zalm, Masu zalm

2.6.

Hucho hucho

Donau zalm

2.7.1.

Salvelinus fontinalis

Bronforel

2.7.2.

Salvelinus alpinus

Beekridder, Riddervis

2.8.

Coregonus spp.

Marene

2.8.1.

Coregonus albula

Kleine marene

2.8.2.

Coregonus lavaretus

Grote marene, Oostzeehouting

2.8.3.

Coregonus peled

Peled marene

2.8.4.

Coregonus oxyrinchus

Houting

2.9.

Thymallus spp.

Vlagzalm

2.10.

Argentina spp.

Zilversmelt

2.11.

Osmerus eperlanus

Spiering

2.12.

Hypomesus pretiosus

Amerikaanse spiering

2.13.

Mallotus villosus

Lodde

     

3.

Clupeiformes (Haringachtigen)

 

3.1.

Clupea harengus

Haring

3.2.

Clupea pallasii

Pacifische Haring

3.3.

Sardina pilchardus

Sardien, Sardine, Pelser

3.4.

Sardinops spp.

Sardinops

3.5.

Sprattus sprattus

Sprot

3.6.

Clupeonella spp.

Kilka

3.7.

Sardinella spp.

Sardinelle

3.8.1.

Alosa fallax

Fint

3.8.2.

Alosa alosa

Elft

3.9.

Dorosoma cepedianum

Draadvinnige elft

3.10.

Etrumeus teres

Ronde haring

3.11.

Opisthonema oglinum

Atlantische draadvinnige haring

3.12.

Brevoortia spp.

Menhaden

3.13.

Chirocentrus dorab

Wolfharing

3.14.

Engraulis spp.

Ansjovis

3.15.

Stolephorus holodon

Stoleforus ansjovis

     

4.

Scombridae (makreelachtigen)

 

4.1.

Scomber scombrus

Makreel

4.2.

Scomber japonicus

Spaanse makreel

4.3.

Rastrelliger spp.

Indische makreel

4.4.

Scomberomorus spp.

Koningsmakreel

4.5.

Acanthocybium solanderi

Wahoo

4.5.1.

Thunnus alalunga

Witte tonijn

4.5.2.

Thunnus albacares

Geelvin tonijn

4.5.3.

Thunnus thynnus

Blauwvin tonijn

4.5.4.

Thunnus atlanticus

Atlantische tonijn

4.5.5.

Thunnus obesus

Grootoog tonijn

4.5.6.

Thunnus tonggol

Langstaart tonijn

4.6.

Katsuwonus pelamis

Skipjack, Gestreepte tonijn

4.7.

Euthynnus spp.

Kleine tonijn

4.8.

Orcynopsis unicolor

Boniter, Bonito

4.9.

Sarda spp.

Atlantische bonito

4.10.

Gymnosarda spp.

Bonito

4.11.1.

Auxis rochi

Kogeltonijn

4.11.2.

Auxis thazard

Fregatmakreel

4.12.

Gempylus (serpens)

Slangmakreel

4.13.

Lepidocybium (flavobrunneum)

Botermakreel

4.14.

Ruvettus (pretiosus)

Olievis

4.15.

Thyrsites serola dumeriti

Grote geelstaart

4.16.

Seriola quinqueradiata

Geelvinmakreel

4.17.

Lichia amia

Leervis

4.18.

Trachinotus spp.

Pompano

4.19.

Trachinotus ovatus

Vorkpompano

     

5.

Gadiformes (Kabeljauwachtigen)

 

5.1.

Gadus morhua

Kabeljauw

5.1.1.

Gadus macrocephalus

Pacifische kabeljauw

5.1.2.

Gadus ogac

Groenlandse kabeljauw

5.1.3.

Boreogadus saida

Poolkabeljauw

5.2.

Eleginus navaga

Namaga kabeljauw

5.3.

Eleginus gracilis

Oostelijke nawaga

5.4.

Melanogrammus aeglefinus

Schelvis

5.5.

Merlangius merlangus

Wijting

5.6.

Micromesistius poutassou

Blauwe wijting

5.7.

Micromesistius australis

Australische wijting

5.8.1.

Trisopterus luscus

Steenbolk

5.8.2.

Trisopterus minutus

Dwergbolk

5.9.1.

Pollachius virens

Zwarte koolvis

5.9.2.

Pollachius pollachius

Pollak, Witte koolvis

5.10.

Theragra chalcogramma

Alaska koolvis

5.11.1.

Molva Molva

Leng

5.11.2.

Molva dipterygia

Blauwe leng

5.11.3.

Molva macrophthalma

Middellandse zee leng

5.12.

Brosme brosme

Lom

5.13.

Mora moro

Diepzeekabeljauw

5.14.

Lota lota

Kwabaal

5.15.

Phycis spp.

Gaffelkabeljauw

5.16.

Urophycis chuss

Rode heek

5.17.1.

Merluccius merluccius

(Europese) heek

5.17.2.

Merluccius bilinearis

Zilverheek

5.17.3.

Merluccius capensis

Atlantische heek

5.17.4.

Merluccius hubbsi

Atlantische heek

5.17.5.

Merluccius gayi

Chileense heek

5.17.6.

Merluccius productus

Pacifische heek

5.18.1.

Macruronus argentinae

Langstaart heek

5.18.2.

Macruronus novaezealandiae

Hoki, Blauwe grenadier

5.19.

Pseudophysis bachus

Rode kabeljauw

     

6.

Sparidae (Zeebrasemachtige)

 

6.1.1.

Sparus auratus

Goudbrasem, Dorade royale

6.1.2.

Sparus pagrus

Gewone zeebrasem

6.2.

Oblada melanura

Zadelzeebrasem

6.3.

Diplodus puntazzo

Spitssnuitzeebrasem

6.4.

Archosargus probatocephalus

Zuid Afrikaanse gestreepte zeebrasem

6.5.

Lithognathus mormyrus

Gestreepte zeebrasem

6.6.

Rhabdosargus globiceps

Witte stompneus

6.7.

Chrysoblephus gibbiceps

Kaapse dageraad

6.8.

Spondyliosoma cantharus

Zeekarper

6.9.1.

Diplodus vulgaris

Zwartkopzeebrasem

6.9.2.

Diplodus cervinus

Zebrabrasem

6.9.3.

Diplodus sargus

Witte zeebrasem

6.10.1.

Pagellus acarne

Spaanse zeebrasem

6.10.2.

Pagellus erythrinus

Pandora

6.10.3.

Pagellus bogaraveo

Rode zeebrasem

6.11.1.

Dentex dentex

Tandbrasem

6.11.2.

Dentex gibbosus

Bultige tandbrasem

6.11.3.

Dentex macrophthalmus

Grootoogtandbrasem

6.11.4.

Dentex maroccanus

Marokkaanse tandbrasem

6.12.

Pterogymnus laniarius

Panga zeebrasem

6.13.

Boops boops

Bokvis

6.14.

Sarpa salpa

Goudgestreepte zeebrasem / Gestreepte bokvis

6.15.

Lethrinus spp.

Lethrinus

6.16.

Gymnocranius grandoculis

Grootoogbrasem

6.17.1.

Nemipterus spp.

Valse snapper

6.17.2.

Nemipterus virgatus

Gouden valse snapper

6.18.

Calamus calamus

Schoteloog zeebrasem

     

7.

Pleuronectiformes (Platvissen)

 

7.1.1.

Scophthalmus maximus

Tarbot

7.1.2.

Scophthalmus rhombus

Griet

7.2.

Lepidorhombus whiffiagonis

Scharretong

7.3.

Paralichthys olivceus

Hirame

7.4.

Platichthys flesus

Bot

7.5.1.

Glyptocephalus cynoglossus

Hondstong, Witje

7.5.2.

Glyptocephalus zachirus

Amerikaanse schol

7.6.

Microstomus kitt

Tongschar

7.7.1.

Limanda limanda

Schar

7.7.2.

Limanda aspera

Japanse schar

7.8.

Pleuronectes platessa

Schol, Pladijs

7.9.

Lepidopsetta bilineata

Pacifische schol

7.10.1.

Hippoglossoides platessoides

Lange schar

7.10.2.

Hippoglossoides elassodon

Japanse lange schar

7.10.3.

Hippoglossus hippoglossus

Heilbot

7.10.4.

Hippoglossus stenolepis

Pacifische heilbot

7.11.

Reinhardtius hippoglossoides

Zwarte heilbot, Groenlandse heilbot

7.12.

Cynoglossus spp.

Hondstong

7.13.

Solea solea

Tong

7.14.

Solea lascaris

Franse tong

7.15.

Colistium nudipinnis

Nieuw Zeelandse tarbot

7.16.

Rhombosolea

Zandtong

7.17.

Arnoglossus laterna

Schurftvis

     

8.

Acipenseriformes (Steuren)

 

8.1.1.

Acipenser baerii

Steur

8.1.2.

Acipenser sturio

Steur

8.1.3.

Acipenser gueldenstaedti

Donausteur

8.1.4.

Acipenser nudiventris

Slatdicksteur

8.1.5.

Acipenser stellatus

Stersteur

8.1.6.

Acipenser ruthenus

Sterlet

8.1.7.

Acipenser naccarii

Adriatische steur

8.1.8.

Acipenser transmontanus

Witte steur

8.2.

Huso huso

Beluga

8.3.

Polyodon spathula

Lepelsteur

     

9.

Serranidae (Zeebaarzen)

 

9.1.1.

Dicentrarchus labrax

Zeebaars

9.1.2.

Dicentrarchus punctatus

Gevlekte zeebaars

9.3.

Ephinephelus spp.

Grouper

9.4.

Mycteroperca spp.

Koraalbaars

9.5.

Variola louti

Maanstaart zeebaars

9.6.

Serranus scriba

Tandbaars

9.7.

Pomatomus salatrix

Blauwbaars

9.8.

Morone spp.

Gestreepte zeebaars

9.9.

Lateolabrax japonicus

Japanse zeebaars

9.10.

Stereolepis gigas

Reuzenzeebaars

9.11.

Diplectrum formosum

Zandbaars

     

10.

Andere zeevissoorten

 

10.1.

Petromyzon marinus

Zeeprik

10.2.

Elops saurus

Tarpoen

10.3.

Albula vulpes

Gratenvis

10.4.

Tarpon atlanticus

Atlantische tarpoen

10.5.

Chanos chanos

Melkvis, Bandeng

10.6.1.

Muraena spp.

Murene

10.6.2.

Muraena helena

Europese murene

10.7.

Centracanthus spp.

Zeeschijter

10.8.

Conger conger

Zeepaling, Congeraal

10.9.

Belone belone

Geep

10.10.

Scomberesox saurus

Makreelgeep

10.11.

Exocoetus spp.

Vliegende vis

10.12.

Cheilopogon spp.

Japanse vliegende vis

10.13.

Macrourus berglax

Noordelijke grenadiervis

10.14.

Lampris guttatus

Koningsvis

10.15.1.

Mullus barbatus

Rode mul

10.15.2.

Mullus surmuletus

Mul, Zeebarbeel

10.15.3.

Pseudopeneus prayensis

West Afrikaanse rode mul

10.16.

Beryx splendens

Rode beryx

10.17.

Upeneus moluccensis

Goudbandmul

10.18.

Sciaena umbra

Zeeraaf

10.19.1.

Argyrosomus regius

Ombervis

10.19.2.

Atractoscion nobilis

Witte ombervis

10.19.3.

Nebis microps

Kleinoog ombervis

10.19.4.

Menticirrhus americanus

Konings ombervis

10.19.5.

Cynoscion virescens

Adelaarsvis

10.19.6.

Cynoscion similis

Tonkin ombervis

10.19.7.

Cynoscion acoupa

Acoupa ombervis

10.20.1.

Umbrina canariensis

Baardman

10.20.2.

Umbrina cirrosa

Kustbaardman

10.20.3.

Umbrina ronchus

Fuscabaardman

10.21.

Priacanthus arenatus

Grootoog

10.22.

Hemiramphus spp.

Bastaardgeep

10.23.1.

Pomadasys bennetti

Bastaardknorvis

10.23.2.

Haemulon plumieri

Knorvis

10.23.3

Pomadasys bennetti

Bastaardknorvis

10.24.

Labridus spp.

Lipvis

10.25.

Sparisoma spp.

Papegaaivis

10.26.

Bolbometopon muricatum

Papegaaivis

10.27.

Scarus spp.

Papegaaivis

10.28.1.

Lutjanus spp.

Snapper

10.28.2.

Lutjanus sebae

Rode snapper

10.28.3.

Rhomboplites aureorubens

Vermillioen snapper

10.29.

Mola mola

Maanvis

10.30.

Selene setapinnis

Atlantische maanvis

10.31.

Trachinus draco

Grote pieterman

10.32.

Trichiurus lepturus

Haarstaartdegenvis

10.33.1.

Lepidopus caudatus

Zilveren degenvis

10.33.2.

Aphanopus carbo

Zwarte degenvis

10.34.

Siganus spp.

Konijnvis

10.35.

Acanthurus spp.

Doktersvis

10.36.1.

Genypterus capensis

Koningsklip

10.36.2.

Genypterus blacodes

Gouden koningsklip

10.36.3.

Genypterus maculates

Zwarte koningsklip

10.36.4.

Genypterus chilensis

Rode koningsklip

10.37.

Arripis trutta

Australische zalm

10.38.

Anoplopoma fimbria

Zandvis

10.39.

Myoxocephalus spp.

Zeedonderpad

10.40.

Psenopsis spp.

Drijfvis

10.41.

Sphyraena sphyraena

Barracuda

10.42.

Mugil spp.

Harder

10.43.1.

Liza ramada

Dunlipharder

10.43.2.

Liza aurata

Goudharder

10.44.

Chelon labrosus

Diklipharder

10.45.

Atherinida spp.

Koornaarvis

10.46.

Zoarces viviparus

Puitaal

10.47.

Brotula spp.

Brotula

10.48.1.

Anarhichas lupus

Zeewolf

10.48.2.

Anarhichas denticulatus

Blauwe zeewolf

10.48.3.

Anarhichas minor

Gevlekte zeewolf

10.49.

Sebastes marinus

Roodbaars

10.50.

Helicolenus dactylopterus

Blauwkeeltje

10.51.1.

Scorpaena porcus

Zwarte schorpioenvis

10.51.2.

Scorpaena scrofa

Rode schorpioenvis

10.52.1.

Eurtrigla gurnardus

Grauwe poon

10.52.2.

Trigla lucerna

Rode poon

10.52.3.

Aspitrigla cuculus

Engelse poon

10.52.4.

Cheilidonichthys kumu

Kumupoon

10.53.

Cyclopterus lumpus

Snotdolf

10.54.

Lophius piscatorius

Zeeduivel

10.55.

Coryphaena hippurus

Goudmakreel (Mahi Mahi)

10.56.

Balistes carolinensis

Trekkervis

10.57.

Zeus faber

Zonnevis

10.58.

Trachurus trachurus

Horsmakreel

10.58.1.

Selaroides leptolepis

Geelgestreepte horsmakreel

10.59.

Decapterus spp.

Russels horsmakreel

10.60.

Pseudocaranx dentex

Nieuwzeelandse horsmakreel

10.61.

Brama brama

Braam

10.62.

Sillago japonica

Zilverwijting

10.63.

Dissostichus

(Zwarte) Patagonische ijsvis

10.64.

Eleginops maclovinus

Rotskabeljauw

10.65.

Psettodes spp.

Adalah

10.66.

Polyprion americanum

Wrakbaars

10.67.

Plectorhynchus spp.

Zoetlip

10.68.

Uranoscopus spp.

Sterrekijker

10.69.

Peprilius triacanthus

Grootbek

10.70.

Gaidropsarus vulgaris

Meun

10.71.

Lopholatilus chamaeleonticeps

Blauwe tegelvis

10.72.

Sphoeroides maculatus

Kogelvis; verboden te verhandelen

10.73.

Aluterus spp.

Puffervis; verboden te verhandelen

10.74.

Xiphias gladius

Zwaardvis

10.75.

Istiophorus albicans

Atlantische zeilvis

10.76.

Istiophorus americanus

Atlantische zeilvis

10.77.

Istiophorus platypterus

Pacifische zeilvis

10.78.

Makaira mazara

Blauwe marlijn

10.79.

Tetrapturus audax

Gestreepte marlijn

10.80.

Pampus spp.

Pomfret

10.81.

Gobius niger

Zwarte grondel

10.82.

Lactarius lactarius

Lactariusvis

10.83.

Sillago sihama

Zilver sillago

10.84.

Leiognatus equulus

Ponyvis

10.85.

Gerres spp.

Plooibekken

10.86.

Luvarus imperialis

Haanvis

10.87.

Hoplostethus atlanticus

Keizerbaars

10.88.

Aphanopus carbo

Haarstaartvis

     

11.

Andere zoetwatervissen

 

11.0.

Lampreta fluviatilis

Rivierprik, negenoog

11.1.

Anabas testudineus

Klimbaars

11.2.

Esox lucius

Snoek

11.3.

Cyprinus carpio

Karper, Spiegelkarper

11.4.1.

Hypophthalmichthys nobilis

Grootkopkarper

11.4.2.

Hypophthalmichthys molitrix

Zilverkarper

11.5.

Ctenopharyngodon idella

Graskarper

11.6.

Tinca tinca

Zeelt

11.7.1.

Carassius carassius

Kroeskarper

11.7.2.

Carassius auratus gibelio

Giebel

11.8.1.

Abramis brama

Brasem

11.8.2.

Abramis ballerus

Brasemblei

11.8.3.

Abramis sapa

Donaubrasem

11.9.

Blicca bjoerkna

Kolblei

11.10.

Vimba vimba

Blauwneus

11.11.

Barbus barbus

Barbeel

11.12.

Aspius aspius

Roofblei

11.13.

Chondrostoma nasus

Sneep

11.14.

Rutilus erypthrophtalmus

Rietvoorn

11.15.

Rutilus rutilus

Blankvoorn

11.16.1.

Leuciscus leuciscus

Serpeling

11.16.2.

Leuciscus cephalus

Kopvoorn

11.16.3.

Leuciscus idus

Winde

11.17.

Gobio gobio

Riviergrondel

11.18.

Alburnus alburnus

Alver

11.19.

Alburnoides bipunctatus

Dubbelgestippelde alver

11.20.

Phoxinus phoxinus

Elrits

11.21.

Siluris glanis

Europese meerval

11.22.

Ictalurus spp.

Dwergmeerval

11.23.1.

Clarias gariepinus

Afrikaanse meerval

11.23.2

Heterobranchus longifilis

Claresse meerval

11.24.

Pangasius spp.

Pangasius meerval

11.25.1.

Arius spp.

Zeemeerval

11.25.2.

Bagre bagre

Barbaman

11.26.1.

Hoplosternum thoracatum

Kwie kwie, Pantsermeerval

11.26.2.

Hoplosternum littorale

Kwie kwie, Pantsermeerval

11.27.1.

Anguilla anguilla

Paling, Aal

11.27.2.

Anguilla australis

Australische paling

11.27.3.

Anguilla dieffenbachii

Nieuw Zeelandse paling

11.27.4.

Anguilla rostrata

Amerikaanse paling

11.27.5.

Anguilla japonica

Japanse paling

11.28.

Perca fluviatilis

Baars

11.29.1.

Stizostedion spp.

Snoekbaars

11.29.2.

Stizostedion vitreum

Amerikaanse snoekbaars

11.30.

Gymnocephalus cernua

Pos

11.31.

Micropterus salmoides

Forellenbaars

11.32.1.

Lates niloticus

Nijlbaars, Victoriabaars

11.32.2.

Lates calcarifer

Barramundi

11.33.

Tilapia spp.

Tilapia

11.34.

Oreochromis spp.

Tilapia

11.35.

Mastacembelus armatus

Stekelaal

11.36.

Hoplerythrinus utitaeniatus

Walapa

11.37.1.

Hoplias macrophthalmus

Anjoemara

11.37.2.

Hoplias malabaricus

Pataka

11.38.

Crenicichla spp.

Datra fisi

11.39.

Aequidens paloemeuensis

Krobia

11.40.

Cichla ocellaris

Toekoenari

11.41.

Serresalmus eigenmanni

Pireng

11.42.

Myleus ternetzi

Pakoesi

     

12.1.

Crangonidae (Zandgarnalen)

 

12.1.1.

Crangon crangon

Noordzeegarnaal, Hollandse garnaal

12.2.

Pandalidae (Pandalidegarnalen)

 

12.2.1.

Pandalus borealis

Noordse garnaal

12.2.2.

Heterocarpus ensifer

Nylongarnaal

12.3.

Penaeidae (Peneide garnalen)

Tropische garnalen

12.3.1.

Penaeus monodon

Tijgergarnaal

12.3.2.

Penaeus japonicus

Kuruma garnaal

12.3.3.

Metapenaeus monoceros

Gevlekte garnaal

12.3.4.

Parapenaeus longirostris

Roze diepzeegarnaal

12.3.5.

Litopenaeus vannamei

Witpootgarnaal

12.3.6.

Xiphopenaeus kroyeri

Seabob garnaal

12.3.7.

Penaeus duorarum

Duorarum garnaal

12.3.8.

Penaeus notialis

Notialis garnaal

13.3.9.

Penaeus brasiliensis

Rood gevlekte garnaal

12.3.10.

Penaeus kerathurus

Caramote garnaal

12.3.11.

Parapenaeopsis atlantica

Guinee garnaal

12.4.

Aristeidae

Diepzeegarnalen

12.4.1.

Aristaoemorpha foliacea

Rode diepzeegarnaal

12.5.

Solenoceridae

Slibgarnalen

12.5.1.

Solenoceras membrananacea

Atlantische slibgarnaal

12.5.2.

Pleoticus muelleri

Rode Argentijnse garnaal

12.6.

Palaemonidae (Palaemonidegarnalen)

 

12.6.1.

Palaemon adspersus

Oostzeegarnaal

12.6.2.

Macrobrachium rosenbergii

Zoetwaterreuzegarnaal

12.6.3.

Nematopalaemon schmitti

Witbuikgarnaal

12.6.4.

Palaemon serratus

Steurgarnaal

12.7.

Sicyonidae (Pantsergarnalen)

 

12.7.1.

Sicyonia carinata

Mediterrane pantsergarnaal

13 Macrura (Kreeften, Langoesten en Rivierkreeftjes)  
13.1 Nephropsidae (Kreeften)  

13.1.1

Homarus gammaraus

Europese of gewone (zee)kreeft

13.1.2

Homarus americanus

Amerikaanse of Canadese zeekreeft

13.1.3

Nephrops norvegicus

Noorse kreeft

     
13.2 Palinuridae (Langoesten)  

13.2.1

Jasus spp

Langoest

13.2.2

Palinurus spp.

Langoest

13.2.3

Palinurus elephas

Europese langoest

13.2.4

Puerulus spp

Langoest

     
13.3 Scyllaridae (Beerkreeften)  

13.3.1

Scyllarides latus

Grote beerkreeft

13.3.2

Scyllarides aquamosus

Beerkreeft

13.3.3

Scyllarus arctus

Kleine beerkreeft

13.3.4

Ibacus spp

Beerkreeft

13.3.5

Thenus spp

Beerkreeft

     
14 Anomura (Springkrabben, Heremietkreeften en Koningskrabben)  
14.1 Galatheidae (Springkrabben)  

14.1.1

Pleuroncodes spp

Chileense springkrab

14.1.2

Cervimundia spp.

Chileense springkrab

14.1.3

Mundia rugosa

Springkrab, Galatheakreeft

     
14.2 Lithodidae (Koningskrabben)  

14.2.1

Paralithodes camtschatica

Kamtschatka krab

14.2.2

Paralithodes platypus

Koningskrab

14.2.3

Paralithodes brevipes

Koningskrab

14.2.4

Lithodes maja

Koningskrab

14.2.5

Lithodes anarctica

Koningskrab

14.2.6

Lithodes centella

Koningskrab

14.2.7

Lopholithodes mandtii

Koningskrab

     
15 Brachyura (Echte krabben)  

15.1

Majidae (Spinkrabben)  

15.1.1

Cancer pagarus

Noordzeekrab

     

15.2

Portunidae (Zwemkrabben)  

15.2.1

Callinectes sapidus

Blauwe zwemkrab

15.2.2

Carcinus maenas

Strandkrab

     
15.3 Xanthidae (Xantiden)  

15.3.1

Eriphia verrucosa

Wrattige krab

     

15.4

Grapsidae (Springkrabben)  

15.4.1

Eriocheir sinensis

Chinese wolhandkrab

     
16 Euphausiacea  

16.1

Euphausia superba

Krill

     
17 Rivierkreeftjes  

17.1

Astacus astacus

Europese rivierkreeft

17.2

Astacus leptodactylus

Turkse rivierkreeft

17.3

Orconectes limosus

Amerikaanse rivierkreeft

17.4

Pacifastacus leniusculus

Signaalkreeft, Californische rivierkreeft

17.5

Procambarus clarkii

Chinese rivierkreeft

     

18.

Mytilidae (Mosselachtigen)

 

18.1.

Mytilus galloprovincialis

Middellandsezeemossel

18.1.1.

Mytilus edulis

(Gewone) mossel

18.2.

Perna canalicus

Nieuwzeelandse mossel

     

19.

Ostreidae (Oesterachtigen)

 

19.1.

Ostrea edulis

(Europese) platte oester

19.2.

Ostrea lurida

Olympia oester

19.3.

Crassostrea angulata

Portugese oester

19.4.

Crassostrea virginica

Amerikaanse oester

19.5.

Crassostrea gigas

Grote oester

     

20.

Pectinidae (Kamschelpachtigen)

 

20.1.

Pecten maximus

Sint-Jacobsschelp

20.2

Placopecten magellanicus

Amerikaanse grote mantelschelp

20.4.1.

Chlamys islandica

Noordelijke kamschelp

20.4.2.

Chlamys varia

Bonte mantel

20.4.3.

Chlamys opercularis

Wijde mantel

     

21.

Cardiidae (Kokkelachtigen)

 

21.1.

Cardium costatum

Geribde hartschelp

21.3.

Acanthocardia aculeata

Gedoornde hartschelp

21.4.

Acanthocardia echinata

Gestekelde hartschelp

21.5.

Cerastoderma edule

Kokkel, Kokhaan

     

22.

Veneraceae (Venusschelpachtigen, Tapijtschelpachtigen)

22.1.

Venus gallina

Gestreepte venusschelp

22.2.

Venus verrucosa

Wrattige venusschelp

22.6.

Callista chione

Bruine venusschelp

22.7.

Mercenaria mercenaria

Amerikaanse venusschelp

22.8.

Venerupis aurea

Goudkleurige venusschelp

22.9.

Venerupis decussata

Tapijtschelp

22.10.

Venerupis pullastra

Tapijtschelp

22.11.

Tapes rhomboides

Roze venusschelp

     

23.

Myidae (Gaperachtigen)

 

23.1.

Mya arenaria

Strandgaper

23.2.

Mya truncata

Afgeknotte gaper

     

24.

Arcticidae (Noordkrompachtigen)

 

24.1.

Arctica islandica

Noordkromp

     

25.

Glycymeridae (Glycymerisachtigen)

 

25.1.

Glycymeris glycymeris

Glycymeris

     

26.

Mactridae (Strandschelpachtigen)

 

26.1.

Mactra corallina

Grote strandschelp

26.2.

Spisula elliptica

Ovale strandschelp

26.3.

Spisula subtruncata

Afgeknotte strandschelp

26.4.

Spisula solida

Stevige strandschelp

26.5.

Spisula solidissima

Reuze strandschelp

26.6.

Macoma baltica

Nonnetje

     

27.

Tellinidea (Platschelpachtigen)

 

27.1.

Tellina crassa

Dikke platschelp

27.2.

Donax trunculus

Zaagje

     

28.

Solenidea (Mesheftachtigen)

 

28.1.

Solen marginatus

Messchede

28.2.

Ensis directus

Amerikaanse zwaardschede

28.3.

Ensis ensis

Kleine zwaardschede

28.4.

Ensis siliqua

(Tafel)mesheft

     
 

Gastropoda (Buikpotigen)

 

29.

Haliotidae (Zeeoorachtigen)

 

29.1.

Haliotis (tuberculata)

Zeeoor

     

30.

Fissurellidae (Sleutelgathoornachtigen)

 

30.1.

Fissurella nubecula

Sleutelgathoorn

31.

Patellidea (Schaalhoornachtigen)

 

31.1.

Patella (vulgata)

Schaalhoorn

     

32.

Littorinidae (Alikruikachtigen)

 

32.1.

Littorina littorea

Gewone alikruik, Kreukel

32.2.

Littorina (obtusata)

Alikruik

     

33.

Buccinidae (Wulkachtigen)

 

33.1.

Buccinum undatum

Wulk, Kinkhoorn

33.2.

Neptunea antiqua

Noordhoorn

33.3.

Busycon spp.

Amerikaanse wulk

     
 

Inktvissen (Koppotigen)

 

34.

Sepioidea (Zeekatachtigen)

 

34.1.

Sepia spp.

Zeekat, Sepia

34.2.

Rossia spp.

Ross-dwerginktvis

34.3.

Sepiola spp.

Dwerginktvis

     

35.

Teuthoidea spp.(Pijlinktvisachtigen)

 

35.1.

Loligo spp.

Pijlinktvis

35.2.

Loligo vulgaris

Gewone Pijlinktvis

35.3.

Loligo pealei

Pijlinktvis

35.4.

Loligo opalescens

Pijlinktvis

35.5.

Ommastrephes spp.

Pijlinktvis

35.6.

Todarodes sagittatus

Pijlinktvis

35.7.

Nototodarus sloani

Pijlinktvis

35.8.

Nototodarus gouldi

Pijlinktvis

35.9.

Illex spp.

Pijlinktvis

35.10.

Dosidicus gigas

Pijlinktvis

     

36.

Octopoda (Achtarmigen)

 

36.1.

Octopus vulgaris

Oktopus, Octopus, achtarmige inktvis

     
 

Stekelhuidigen

 

37.

Echinoidea (Zee-egels en Zee-appels)

 

37.1.

Echinus esculentus

Zee-egel

37.2.

Paracentrotus

Zee-egel

37.3.

Arbacia spp.

(Zwarte) zee-egel

37.4.

Arbacia punctulata

(Zwarte) zee-egel

37.5.

Strongylocentrotus spp.

Zee-egel

37.6.

Strongylocentrotus purpuratus

Zee-egel

     

38.

Holothurioidea (Zeekomkommers)

 

38.1.

Holothuria tubulosa

Bruine zeekomkommer

38.2.

Stichopus regalis

Witgevlekte zeekomkommer

     

39.

Zakpijpen

 

39.1.

Microcosmus sulcatus

Zakpijp